piłka nozna

Autor: pixabay.com Stadion piłkarski

Zwycięstwo Rayo Vallecano nad Real Betis 2:0 w 29. kolejce La Liga

2024-03-17 7:00

W futbolowym starciu między Rayo Vallecano a Realem Betis na stadionie Vallecas w Madrycie, drużyna gospodarzy zaskoczyła wszystkich. O godzinie 18:30, 17 marca 2024 roku, Rayo Vallecano triumfowało nad Realem Betis wynikiem 2:0. To było spotkanie, które na długo zapadnie w pamięć fanów obu klubów.

Poprzednie mecze Rayo Vallecano - Real Betis

W ostatnich trzech meczach pomiędzy Rayo Vallecano a Realem Betis padło łącznie 8 goli. Pierwszy mecz został rozegrany na stadionie Vallecas w miejscowości Madryt dnia 8 stycznia 2023 roku, a wynik brzmiał Rayo Vallecano : 1, Real Betis : 2. Drugi mecz odbył się na stadionie Benito Villamarín w Sewilli dnia 15 maja 2023 roku, a wynik brzmiał Real Betis : 3, Rayo Vallecano : 1. Ostatni mecz również odbył się na stadionie Benito Villamarín w Sewilli dnia 2 września 2023 roku, a wynik brzmiał Real Betis : 1, Rayo Vallecano : 0. Stosunek bramek w rozegranych meczach Rayo Vallecano: 2, Real Betis: 6

Pierwsza połowa dzisiejszego meczu Rayo Vallecano z Realem Betis zakończyła się wynikiem 1:0 na korzyść Rayo Vallecano. W 28 minucie de Tomas otrzymał żółtą kartkę za przewrócenie przeciwnika. Minutę później Perez z drużyny Real Betis również został ukarany żółtą kartką za podobne przewinienie. W 38 minucie Pezzella z drużyny Real Betis również otrzymał żółtą kartkę za podobne zachowanie. W 40 minucie Lejeune strzelił gola dla Rayo Vallecano, dając swojej drużynie prowadzenie.

W doliczonym czasie pierwszej połowy, w 45+2 minucie, Mumin z drużyny Rayo Vallecano otrzymał żółtą kartkę za niesportowe zachowanie.

W drugiej połowie dzisiejszego meczu Rayo Vallecano z Realem Betis, który odbył się w Madrycie, gospodarze utrzymali swoją przewagę. W 54 minucie zawodnik Realu Betis, Johnny, został zmieniony przez Isco. Kilka minut później, w 60 minucie, de Tomas z Rayo Vallecano ustąpił miejsca dla Camello. W tej samej minucie Garcia również opuścił boisko, a jego miejsce zajął Ciss. W 68 minucie Chavarria z Rayo Vallecano został zmieniony przez Espino, a Fekir z Realu Betis ustąpił miejsca dla Carvalho i Willian Jose dla Diaa.

W 78 minucie Camello strzelił gola dla Rayo Vallecano, podwyższając wynik na 2:0. De Frutos został zmieniony przez Ratiu, a Lopez przez Trejo. W 82 minucie Perez z Reala Betis został zmieniony przez Ezzalzouli i Fornals przez Rodri. W końcówce meczu doszło do kilku kartek: Isco otrzymał żółtą kartkę za niesportowe zachowanie w 83 minucie, Lejeune otrzymał żółtą kartkę za faul w 85 minucie, Carvalho otrzymał żółtą kartkę za przewinienie w 90+4 minucie i Ciss otrzymał żółtą kartkę za faul w 90+8 minucie. Podsumowując, Rayo Vallecano pokonało Real Betis 2:0.

Gole oczekiwane 0.72 0.72

Przed meczem Real Betis zajmował 7. miejsce w tabeli, a Rayo Vallecano 17. miejsce. Do tej pory Real Betis wygrał 10 meczy, zremisował 12 i przegrał 6, co daje im sumę punktów wynoszącą 42. Natomiast Rayo Vallecano wygrało 5 meczy, zremisowało 11 i przegrało 12, co daje im sumę punktów wynoszącą 26. W meczu pomiędzy tymi drużynami zwyciężyła Rayo Vallecano, zdobywając tym samym 3 punkty. Po dodaniu tych punktów aktualna sytuacja w tabeli przedstawia się następująco: Rayo Vallecano ma teraz 29 punktów, a Real Betis nadal utrzymuje swoje miejsce na siódmym miejscu z sumą punktów wynoszącą nadal 42.

La Liga - Następne mecze obydwóch zespołów:

Po rozegranym meczu między Rayo Vallecano a Realem Betis, oba zespoły mają już zaplanowane kolejne spotkania. Mecz pomiędzy Celty Vigo a Rayo Vallecano odbędzie się 31 marca 2024 roku o godzinie 14:00 na stadionie Abanca-Balaídos w Vigo. Natomiast Girona FC zmierzy się z Realem Betis tego samego dnia o godzinie 16:15 na stadionie Municipalmontilivi w Girona.