Mecz piłkarski

Autor: Bartosz Orliński Mecz piłkarski

Zwycięstwo RC Lens nad Sevillą 2:1 w Lidze Mistrzów UEFA

2023-12-18 7:00

W dniu 12-12-2023 w miejscowości Lens na stadionie Bollaert-Delelis odbył się mecz pomiędzy RC Lens a Sevillą w ramach Grupy B Ligi Mistrzów UEFA. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 18:45. W wyniku tego meczu RC Lens zdobyło 2 gole, natomiast Sevilla zdobyła 1 gola.

Poprzedni mecz między RC Lens a Sevillą

W meczu pomiędzy RC Lens a Sevillą, który odbył się na stadionie Ramón Sánchez Pizjuán w Sewilli, padł remis 1:1. Obie drużyny zdobyły po jednym golu.

Pierwsza połowa wtorkowego meczu RC Lens z Sevillą zakończyła się wynikiem 0:0. W 23 minucie doszło do zmiany w drużynie RC Lens - El Aynaoui wszedł na boisko, zastępując Mendy'ego. W 37 minucie Neil El Aynaoui otrzymał żółtą kartkę za faul.

W drugiej połowie wtorkowego meczu RC Lens z Sevillą, który odbył się w Lens, doszło do wielu emocjonujących wydarzeń. Pierwszą żółtą kartkę otrzymał Boubakary Soumare z drużyny Sevilla w 61 minucie za faul. Dwa minuty później, w 63 minucie, gracz o nazwisku Frankowski strzelił gola dla zespołu RC Lens, zmieniając wynik na 1:0 dla gospodarzy.

Kolejną żółtą kartkę otrzymał Kike Salas z drużyny Sevilla w 65 minucie za faul. W 70 minucie doszło do zmiany w drużynie Sevilli - Rafa Mir wszedł na boisko, zastępując Ólivera Torresa. W odpowiedzi na to, w 72 minucie trener RC Lens dokonał dwóch zmian - Fulgini wszedł na boisko, zastępując Davida Pereirę da Costę oraz Guilavogui wszedł na boisko, zastępując Wahiego. W 75 minucie Facundo Medina z drużyny RC Lens otrzymał żółtą kartkę za faul. Jednak to Sevilla odpowiedziała szybko i w 79 minucie Sergio Ramos strzelił gola dla swojej drużyny, doprowadzając do remisu 1:1.

Niestety dla Sevilli, ich kapitan Ramos otrzymał żółtą kartkę w 80 minucie za faul. W 85 minucie Angelo Fulgini z drużyny RC Lens również otrzymał żółtą kartkę za gra na czas. W doliczonym czasie gry, w 90+6 minucie, Fulgini strzelił drugiego gola dla zespołu RC Lens, ustalając wynik na 2:1 dla gospodarzy. W odpowiedzi na to, w 90+8 minucie trener RC Lens dokonał zmiany - Khusanov wszedł na boisko, zastępując Gradita. W ostatniej minucie doliczonego czasu gry obaj zawodnicy otrzymali żółte kartki - Kevin Danso z drużyny RC Lens za niesportowe zachowanie oraz Rafa Mir z drużyny Sevilla za niesportowe zachowanie.

Cały mecz zakończył się wynikiem: RC Lens: 2, Sevilla: 1.

Statystyki obu zespołów po ich wspólnym meczu wyglądają w sposób następujący:

Zespół RC Lens rozegrał 6 meczów w fazie grupowej Ligi Mistrzów UEFA. Wygrał 2 z nich, zremisował 2 i przegrał 2. Łącznie zdobyli 6 goli. Na swoim boisku rozegrali 3 mecze i strzelili tam 5 goli, przy najwyższym wyniku 2-1. Na wyjazdach rozegrali również 3 mecze i zdobyli na nich tylko 1 gola. Średnia ilość goli zdobywanych przez RC Lens na mecz wynosiła 1.0. Zespół Sevilla również rozegrał 6 meczów w fazie grupowej Ligi Mistrzów UEFA.

Nie wygrał żadnego z tych spotkań, zremisował dwa razy i przegrał cztery razy. Łącznie zdobyli oni jednak więcej goli niż RC Lens - aż 7. Na swoim boisku rozegrali trzy mecze i strzelili tam cztery gole. Na wyjazdach również grali trzy razy i zdobyli na nich trzy gole. Średnia ilość goli zdobywanych przez Sevillę na mecz wynosiła więc 1.2.

Tabela Grupa B:

Drużyna Wygrane Remisy Przegrane Strzelone Bramki Stracone Bramki Różnica Bramek Punkty