SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna bundesliga Robert Lewandowski na śniadanie zje tatar. Na obiad pożre Wilki

Robert Lewandowski na śniadanie zje tatar. Na obiad pożre Wilki

10.12.2016, godz. 02:00
Robert Lewandowski
Robert Lewandowski foto:

W ostatnich miesiącach nie tylko myśl o mającej przyjść na świat córce napędzała Roberta Lewandowskiego (28 l.). Żona Anna (28 l.) w dniu meczu serwuje mu... tatar z wołowego mięsa. Jak twierdzą zgodnie oboje, ta potrawa dodaje mu sił. Czy podobnie będzie w sobotę, kiedy jego Bayern zmierzy się z Wolfsburgiem?

Anna, specjalistka ds. żywienia, wprowadziła tę nowinkę do jadłospisu męża około roku temu. Sprawdza się rewelacyjnie. Tuż przed podaniem mięso jest przepuszczane przez maszynkę.

- Tatar to czyste proteiny (białko - red.). Sprawia, że Robert jest dłużej nasycony i podczas meczu ma więcej energii - mówi "Sport Bildowi" Lewandowska.

Wołowe mięso to oczywiście niejedyny posiłek Roberta w dniu meczu. Przed starciem z "Wilkami" jak zwykle nie zabraknie pysznego smoothie (koktajl ze zmiksowanych owoców), które wypija dokładnie dwie godziny po tatarze. W skład tego drinka wchodzą awokado, banan, kokos i żółtko jajeczne. Dodatkowo Robert dostaje w pudełeczku słynne kulki mocy, które zabiera na stadion i zjada tuż przed meczem.

Po meczu w domu będzie czekał na niego wielki garnek zupy. To też ciekawa pomeczowa tradycja Lewandowskich. Potrawa z wołowiny i kurczaka gotuje się aż... siedem godzin, a Robert i Ania piją ją w zastępstwie herbaty.

Dzięki takiej diecie Lewandowski nie jest podatny na kontuzje. Przykładowo ostatnio po urazie na poniedziałkowym treningu już w piątek zagrał z Mainz i strzelił dwa gole. Teraz spróbuje znów pożreć "Wilki", które rok temu pognębił. Słynne pięć goli w 9 minut przeszło już do historii. Czy dziś o Lewandowskim znowu będzie mówił cały świat?

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: