Robert Lewandowski, Thomas Mueller

i

Autor: Cyfrasport Robert Lewandowski, Thomas Mueller

niespodziewane doniesienia

Wieści o kumplu Lewandowskiego gruchnęły jak grom z jasnego nieba! Fani będą załamani, muszą przygotować się na najgorsze

2024-04-15 13:42

Robert Lewandowski obecnie rozgrywa drugi sezon w Barcelonie i choć jego początek był niezbyt udany, to runda wiosenna pokazuje, że Polak wciąż jest jednym z czołowych zawodników w Europie. Swój najlepszy czas miał oczywiście grając w Bayernie, gdzie poznał wielu innych wyśmienitych zawodników, a takim z pewnością był Thomas Mueller, który nierzadko asystował Polakowi. Teraz pojawiły się bardzo smutne wieści dla każdego kibica niemieckiego pomocnika.

Dominacja Bayernu przerwana, szykują się zmiany

Gdy Robert Lewandowski występował w Bayernie Monachium, mógł liczyć na pomoc wielu wybitnych zawodników. Jednym z nich był Thomas Mueller, z którym Polak latami tworzył bardzo zgrany duet – nierzadko to właśnie Niemiec był tym, który wykładał naszemu napastnikowi piłkę na strzał do bramki. Sam też często strzelał i duet Lewandowski-Mueller był jednym z najgroźniejszych w Europie. Dominacja Bayernu w Niemczech trwała także po odejściu Lewandowskiego, ale niezbyt długo.

Robert Lewandowski pewny siebie przed meczem z Walią

Bayern Monachium mógł stracić mistrzostwo kraju już w poprzednim sezonie, ale w ostatniej kolejce Bundesligi Borussia Dortmund straciła punkty pozwalając „Die Roten” na 11 mistrzostwo z rzędu. W tym sezonie to już się nie uda, bowiem wybitnie radził sobie Bayer Leverkusen, który zdobył pierwsze mistrzostwo w historii klubu już na 5. kolejek przed końcem! To jednak nie jedyne fatalne wieści dla kibiców Bayernu Monachium.

Gwiazdor Bayernu Monachium kończy karierę?

Jak przekazuje „Kicker” Thomas Mueller w przyszłym sezonie wciąż będzie występował w Bayernie Monachium, ale latem 2025 roku ma przejść na sportową emeryturę. Co prawda skończy on w tym roku 35 lat, jednak w obecnych czasach nie jest to wiek, który skreślałby piłkarzy takiej klasy. Ta informacja z pewnością będzie bardzo bolesna dla wszystkich fanów „Die Roten”.

QUIZ: Rozpoznasz polskich piłkarzy? Lewandowskiego zna każdy, a resztę? 15/20 to absolutne minimum

Pytanie 1 z 20
Zaczniemy podobnie jak w piłce. Bramkarz na zdjęciu to...
Wojciech Szczęsny
Najnowsze