Tymoteusz Puchacz

Autor: Cyfrasport Tymoteusz Puchacz

Kadrowicz pomógł w awansie

Tymoteusz Puchacz w finale Pucharu Niemiec! Co za asysta reprezentanta Polski dla Kaiserslautern [WIDEO]

2024-04-03 0:23

Niedawno Tymoteusz Puchacz wrócił do reprezentacji Polski, z którą wywalczył przepustkę na mistrzostwa Europy. Teraz ma kolejny powód do radości. Pomógł Kaiserslautern w awansie do finału Pucharu Niemiec. Kadrowicz dołożył cegiełkę do sukcesu, bo zaliczył asystę przy decydującym golu dla swojego zespołu w meczu z Saarbruecken (2:0).

Awans na EURO i do finału

Puchacz zagrał w półfinale z Estonią, gdy wszedł na boisko w drugiej połowie. W finale z Walią w Cardiff nie było mu dane wystąpić. Teraz klub polskiego obrońcy Kaiserslautern walczył z Saarbruecken w półfinale Pucharu Niemiec. W poprzednich rundach trzecioligowiec sprawił kilka sensacji, bo za takie należy uznać wyeliminowanie Bayernu czy Eintrachtu. Jednak tym razem cudów nie było. Nie dali rady w starciu z drugoligowym Kaiserslautern, które wygrało 2:0. Bramki padły w drugiej połowie.

Jakub Piotrowski pewniakiem w reprezentacji Polski na EURO? Roman Kosecki o atutach kadrowicza, porównał go do byłej gwiazdy! [ROZMOWA SE]

Z kim zagrają w finale?

Przy drugim trafieniu asystę zaliczył właśnie Tymoteusz Puchacz. Reprezentant Polski dośrodkował z rzutu wolnego z lewej strony na pole karne, a bramkę zdobył Almamy Toure. To dziesiąta asysta kadrowicza w tym sezonie: ma trzy w Pucharze Niemiec, a siedem w 2.Bundeslidze. Drugim finalistą będzie zwycięzca pary: Bayer - Fortuna. Mecz zostanie rozegrany 3 kwietnia. Finał odbędzie się 25 maja w Berlinie.

Gabriel Kobylak zapisał się w historii ligi. Bramkarz Radomiaka dołączył do legend reprezentacji Polski, wielkie nazwiska!

Quiz. Czy rozpoznasz piłkarzy z PRL-u. Brak 15/15 to wstyd dla fanów futbolu!