SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna ekstraklasa Bijatyka przed meczem Arka - Lechia. "Wyciągali kibiców z aut, trwała regularna walka"

Bijatyka przed meczem Arka - Lechia. "Wyciągali kibiców z aut, trwała regularna walka"

30.10.2016, godz. 17:07
Lechia Gdańsk, kibice
foto: EAST NEWS

Już dziś o godz. 18:00 dojdzie do hitowego meczu LOTTO Ekstraklasy, bo Arka Gdynia podejmie u siebie Lechię Gdańsk, ale na kilka godzin przed spotkaniem miały miejsce gorszące incydenty. Na obwodnicy Trójmiasta doszło do starcia kibiców obu drużyn, a świadkowie opowiadają, że chuligani biegali między samochodami, wyciągali fanów z aut, a wokół trwała regularna bijatyka.

O całym zdarzeniu poinformował portal "Trojmiasto.pl", który informacje otrzymał od naocznych świadków tego zdarzenia. W niedzielę po godz. 13 na obwodnicy Trójmiasta (nitka w kierunku Gdyni) doszło do starcia kibiców Arki i Lechii. Wstrzymali oni ruch, biegali między samochodami i wyciągali z nich fanów drużyny przeciwnej. Policja na miejsce dotarła dopiero po kilkudziesięciu minutach.

- Jechałam obwodową, gdy to się zaczęło. Trzy osoby nieprzytomne leżały na drodze, inni biegali między samochodami i wyciągali z aut kibiców. Trwała regularna walka. Żadnej policji nie było w tym momencie. Strach było jechać - poinformowała kobieta będąca świadkiem gorszących wydarzeń.

Jak dalej informuje portal "Trojmiasto.pl" zostały zaatakowane dwa samochody, którymi podróżowali kibice Arki. Auta zostały zniszczone (m.in. wybite szyby), ale w momencie przybycia policji żadnego z napastników nie było już na miejscu zdarzenia. Póki co nikogo nie zatrzymano.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: