Wisła Kraków

Autor: CYFRA SPORT Wisła Kraków

Puchar Polski: Wisła Kraków z awansem! Dramatyczny mecz z "Nafciarzami"

2017-08-09 0:42

Wisła Kraków awansowała do kolejnej rundy Pucharu Polski! W 1/16 finału rozgrywek musiała się mierzyć ze swoją imienniczką z Płocka, którą rzutem na taśmę pokonała w miniony weekend w meczu ligowym. I tym razem znów miała sporo problemów, ale po raz kolejny mogła się cieszyć ze zwycięstwa. Wygrała bowiem 2:1 po dwóch trafieniach Ivana Gonzaleza i gra dalej!

Wisła Kraków z Wisłą Płock w ciągu ostatnich dni miały możliwość poznać się naprawdę doskonale. W miniony weekend w meczu LOTTO Ekstraklasy doszło do rywalizacji tych dwóch drużyn na stadionie "Nafciarzy", a zaledwie kilka dni później jedni i drudzy przy Reymonta musieli się mierzyć w spotkaniu 1/16 finału Pucharu Polski. W Płocku długo wydawało się, że wszystko zakończy się bezbramkowym remisem. Choć obie strony miały swoje szanse, to brakowało im skuteczności. Aż do jednej z ostatnich akcji meczu, kiedy to zwycięstwo "Białej Gwieździe" dał Carlitos.

W Krakowie spotkanie łudząco przypominało to poprzednie. Przynajmniej w pierwszej połowie. Nieliczni kibice, którzy zjawili się na stadionie, nie mieli zbyt wielu okazji do wstawania z miejsc. Trudno powiedzieć, by któraś z drużyn była sparaliżowana stawką, ale momentami można było odnieść wrażenie, że piłkarzom brakuje albo chęci, albo umiejętności. Sytuacji bramkowych też było jak na lekarstwo i do przerwy na tablicy wyników widniał bezbramkowy remis.

Ale worek z golami rozwiązał się w drugiej połowie. I naprawdę działo się w niej sporo! Już kilka minut po wznowieniu gry prowadzenie gościom dał Jakub Łukowski. Ale przyjezdni nie cieszyli się długo tym wynikiem, bo niedługo później z rzutu karnego wyrównał Ivan Gonzalez. I znów w meczu Wisły z Wisłą losy zwycięstwa rozstrzygnęły się dopiero w końcówce spotkania, choć nie tak późno, jak w starciu ligowym. W 87. minucie sędzia znów podyktował "jedenastkę" dla gospodarzy i podszedł do niej ten, który nie pomylił się pół godziny wcześniej. I po raz kolejny pokazał, że z "wapna" umie strzelać doskonale. Pewnie zmylił bramkarza rywali i dał swojej drużynie awans do kolejnej rundy Pucharu Polski.

Wisła Kraków - Wisła Płock 2:1

Bramki: Gonzalez 56, 87 - Łukowski 49

Żółte kartki: Pietrzak, Cywka, Llonch, Gonzalez, Brożek - Pirvulescu, Michalak, Furman

Czerwona kartka: Łasicki (dwie żółte)

Wisła Kraków: Buchalik – Cywka, Gonzalez, Arsenić, Pietrzak – Llonch (71. Małecki), Halilović – Bartosz (77. Kostal), Wojtkowski, Boguski (67. Brlek) – Brożek

Wisła Płock: Kryczka – Stępiński, Sielewski, Łasicki, Pirvulescu – Łukowski, Furman, Dźwigała, Varela (62. Michalak) – Lebedyński (70. Kante), Piątkowski (91. Merebaszwili)