SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna ekstraklasa Ruch Chorzów dostał kolejny cios. PZPN zawiesił mu licencję

Ruch Chorzów dostał kolejny cios. PZPN zawiesił mu licencję

22.05.2017, godz. 11:12
Ruch Chorzów - stadion
Ruch Chorzów - stadion (autor: Gino Paoli - Wikimedia Commons) foto: wikimedia.org

Ruch Chorzów popada w coraz większe kłopoty. Klub, który dla polskiej piłki nożnej osiągnął bardzo dużo, wpadł w ogromne tarapaty finansowe. Po opublikowaniu dokumentów, świadczących o tym, że przy Cichej nie wypłacono wciąż premii sprzed roku, sprawę zbadał Polski Związek Piłki Nożnej. W efekcie piłkarska centrala zawiesiła licencję "Niebieskim".

Ruch Chorzów to jeden z najbardziej zasłużonych polskich klubów piłkarskich. "Niebiescy" wpisali się do historii dzięki aż czternastokrotnemu zdobyciu mistrzostwa kraju, a także wywalczeniu trzech Pucharów. Przy Cichej już dawno jednak czasy świetności odeszły w zapomnienie. Od kilku lat chorzowianie zmagają się z problemami finansowymi. O ile w poprzednich sezonach udawało się jeszcze jakoś związać koniec z końcem, o tyle obecne rozgrywki mogą być gwoździem do trumny Ruchu. Piłkarze grają słabo i są bliscy spadku do pierwszej ligi, a organizacyjne zamieszanie odbija się na wszystkich. Jeden z działaczy przed ostatnim spotkaniem z Cracovią miał powiedzieć do zawodników, że klub i tak nie dostanie licencji na grę w przyszłym sezonie.

Wiele wskazuje na to, że miał rację. W ubiegłym tygodniu opublikowano dokumenty, które świadczą o tym, że klub wciąż zalega z wypłatami premii piłkarzom za poprzedni rok. - Do dnia dzisiejszego nie dostałem ani jednej raty i z tego co wiem, to koledzy z zespołu i ci co odeszli, też nie. Nie mam pojęcia czy Komisja Licencyjna tego dokumentu nigdy nie widziała czy po prostu została ta licencja przydzielona nie zważając na ten dokument - powiedział portalowi weszlo.com jeden z piłkarzy "Niebieskich". Faktycznie, 12 maja Komisja Licencyjna PZPN udzieliła Ruchowi prawa gry w przyszłym sezonie na najwyższym szczeblu rozgrywkowym. Po kilku dniach decyzja została jednak cofnięta. "Po przeanalizowaniu przedstawionych wyjaśnień, Komisja postanowiła zawiesić Klubowi Ruch Chorzów SA przyznaną w dniu 12 maja 2017 roku licencję nr 16 na rozgrywki Ekstraklasy w sezonie rozgrywkowym 2017/2018 do momentu zakończenia postępowania wyjaśniającego" - napisano w oficjalnym komunikacie na stronie PZPN.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: