SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna ekstraklasa Wyciekły gigantyczne zarobi piłkarzy Śląska Wrocław. Prezes komentuje

Wyciekły gigantyczne zarobi piłkarzy Śląska Wrocław. Prezes komentuje

13.07.2017, godz. 10:48
Jakub Kosecki, Śląsk Wrocław
Jakub Kosecki podczas treningu Śląska Wrocław foto: Super Express

We wtorek 11 lipca dziennikarz Sylwester Latkowski opublikował na Twitterze liczby, pokazujący jak dużo zarabiają piłkarze Śląska Wrocław. Niektóre kwoty mogą powalić z nóg! Liderem listy płac jest nowy nabytek WKS-u Jakub Kosecki. Całą sprawę skomentował już prezes klubu ze stolicy Dolnego Śląska - Grzegorz Ślak.

Listy, które opublikował Sylwester Latkowski, szybko obiegły Internet. Na kibicach szczególne wrażenie zrobiła pensja Jakuba Koseckiego. Z informacji wynika, że nowy nabytek Śląska Wrocław w ciągu trzech lat zarobi w stolicy Dolnego Śląska przeszło dwa miliony złotych. Miesięczna pensja pomocnika wynosi więc sześćdziesiąt cztery tysiące złotych brutto. W czołówce listy płac znajdują się także inni piłkarze, którzy zasilili szeregi WKS-u w letnim okienku. Arkadiusz Piech miesięcznie zainkasuje czterdzieści tysięcy złotych, Dorde Cotra - trzydzieści tysięcy złotych, a Igors Tarasovs - trzydzieści dwa tysiące złotych.

Przeczytaj także: Jakub Kosecki: W Niemczech nauczyłem się chodzić jak w zegarku

Na reakcję szefa klubu z Wrocławia nie trzeba było długo czekać. Grzegorz Ślak swoje stanowisko przedstawił za pośrednictwem portalu sportowefakty.wp.pl. - To umowy, które nie zostały zawarte przeze mnie. Zastałem je, przychodząc do klubu. Nie chcę odnosić się do dokumentów i potwierdzać i prawdziwości. Dziwi mnie jednak to, w jaki sposób to wszystko przedostało się do mediów - stwierdził Ślak.

Więcej o zmianach w Śląsku: Grzegorz Ślak bierze Śląsk Wrocław

Śląsk Wrocław w minionym sezonie Ekstraklasy zajął jedenaste miejsce. Z nowymi nabytkami WKS ma za zadanie spokojnie wywalczyć miejsce w pierwszej ósemce kampanii 2017/18. W dłuższej perspektywie trener Jan Urban ma odbudować zespół na tyle, by znowu liczył się w walce o najwyższe cele na krajowym podwórku.

Źródło: X-NEWS
autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: