SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna euro 2016 sport piłka nożna euro 2016 Euro 2016: NUMERY NA KOSZULKACH polskich piłkarzy! RL9, Boruc jak Deyna...

Euro 2016: NUMERY NA KOSZULKACH polskich piłkarzy! RL9, Boruc jak Deyna...

31.05.2016, godz. 10:34
Grzegorz Krychowiak na Euro 2016 z numerem 10
foto: EAST NEWS

Znamy skład reprezentacji Polski na Euro 2016, wiemy też, z jakimi numerami zagrają piłkarze Adama Nawałki. Zaskoczeń nie ma, bo z nimi występowali też w eliminacjach do francuskiego turnieju. Kto założy szczęśliwą "siódemkę"? Kto prestiżową "dziesiątkę"? Sprawdźcie!

W poniedziałek poznaliśmy nazwiska 23 piłkarzy, którzy pojadą na mistrzostwa Europy we Francji. Odpadło trzech - Przemysław Tytoń, Paweł Dawidowicz i Artur Sobiech. Wcześniej kontuzje wykluczyły Pawła Wszołka i Macieja Rybusa. W pierwszym składzie z Irlandią Północną powinien wyjść bramkarz Łukasz Fabiański. Golkiper Swansea nie nosi jednak klasycznej jedynki, bo tę zakłada Wojciech Szczęsny. Trzeci w kolejności Artur Boruc ma 12, czyli numer, z którym w kadrze Kazimierza Górskiego na MŚ 1974, a potem Jacka Gmocha w 1978 biegał słynny Kazimierz Deyna. "Kaka" na IO w Monachium zakładał dziewiątkę, jak teraz oczywiście Robert Lewandowski. Wśród obrońców czwórkę dostał Thiago Cionek, który numer zabrał Łukaszowi Szukale, który regularnie grał w eliminacjach do Euro. Wśród pomocników klasycznie szesnastkę (kiedyś m.in. Grzegorza Laty) założy Jakub Błaszczykowski, a prestiżową dziesiątkę Grzegorz Krychowiak. Napad to dziewiątka i siódemka, czyli Lewandowski z Milikiem. Rezerwowy Mariusz Stępiński przywdzieje "pechową" trzynastkę.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: