Belgia - Walia

Autor: archiwum se.pl

Euro 2016. Walia - Belgia 3:1. Gareth Bale i spółka zagrają o FINAŁ! SENSACJA w Lille

2016-07-02 11:01

Walia pokonała Belgię 3:1 i zagra 6 lipca z Portugalią w Lyonie o awans do finału francuskiego turnieju. Debiutujący w mistrzostwach Europy piłkarze z Wysp Brytyjskich zagrali odważnie i wyrzucili za burtę drużynę, która była wskazywana jako jeden z faworytów. Eden Hazard i spółka pakują walizki i jadą już do domu.

Spotkanie Walia - Belgia było drugim ćwierćfinałowym spotkaniem mistrzostw Europy. Przed pierwszym gwizdkiem sędziego większe szansę na zwycięstwo dawano podopiecznym Marca Wilmotsa, którzy przed rozpoczęciem turnieju byli wskazywani jako jeden z faworytów do triumfu w całych rozgrywkach. I to "Czerwone Diabły" lepiej rozpoczęły ten mecz, ruszyli do ataku, raz po raz zagrażając walijskiemu bramkarzowi. W 11. minucie oddali trzy strzały i każdy z nich powinien zakończyć się golem. Jednak już dwie minuty później mogli się cieszyć, ponieważ Radja Nainggolan zdecydował się na atomowe uderzenie z 30. metrów i piłka zatrzepotała w bramce.

Wydawało się, że Belgowie pójdą za ciosem i dobiją rywali, lecz cofnęli się do defensywy, za co zostali skarceni. Ich obrona nie stanowiła monolitu. Wykorzystali to debiutujący w mistrzostwach Europy Walijczycy, którzy trzykrotnie pokonali Courtisa i jedna z największych sensacji poza awansem Islandii do 1/4 finału stała się faktem.

Walia – Belgia 3:1

0:1 – Nainggolan 13 min., 1:1 Williams 31 min., 2:1 Robson – Kanu 55 min., 3:1 – Vokes  86 min

Walia: Hennessey – Davies Ż, Chester Ż, Williams – Gunter Ż, Taylor, Allen, Ramsey  (90. Collins), Ledley (78. King) – Robson – Kanu (80. Vokes), Bale.

Belgia: Courtois – Alderweireld, Denayer, Meunier, J. Lukaku (75. Mertens) – Nainggolan, Witsel, De Bruyne, Hazard, Carrasco (46. Fellaini Ż) – R. Lukaku (83. Batshuayi)