SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna euro 2016 sport piłka nożna euro 2016 Euro 2016: Zagadka Russella Crowe'a rozwiązana! Dlaczego aktor kibicuje Polakom?

Euro 2016: Zagadka Russella Crowe'a rozwiązana! Dlaczego aktor kibicuje Polakom?

27.06.2016, godz. 09:07
Gladiator kibicuje Polakom! Russell Crowe chwali polską drużynę
Russell Crowe foto: AP

Od początku Euro 2016 Russell Crowe okazuje wsparcie dla reprezentacji Polski. Filmowy Maximus z "Gladiatora" jest pod wrażeniem gry podopiecznych Adama Nawałki na boiskach we Francji. Za sympatią australijskiej gwiazdy ekranów dla biało-czerwonych kryje się jednak także inny powód.

Russell Crowe swoje wsparcie dla reprezentacji Polski okazuje na Twitterze przy okazji każdego meczu naszej kadry na Euro 2016. Australijczyk jest pod wrażeniem współpracy w ekipie Adama Nawałki. Jak się okazało to tylko jeden z powodów sympatii 52-latka do Roberta Lewandowskiego i spółki. Kilka lat temu Crowe wybrał się ze znajomymi na spływ kajakowy. Gdy zapadła noc grupka znalazła się na otwartym oceanie i widmo śmierci zajrzało jej członkom w oczy. Wtedy z pomocą przybyła im załoga ratunkowa, w której składzie było dwóch polaków. Anthony Kozak i Robert Swiecicki dostrzegli sygnały ratunkowe i popędzili na ratunek kajakarzom. Nic więc dziwnego, że Russell Crowe bardzo lubi Polskę i Polaków.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: