Jakub Błaszczykowski, Robert Lewandowski

Autor: Paweł Skraba Robert Lewandowski, Jakub Błaszczykowski

Niemcy - Polska: Robert Lewandowski i spółka w formie! RAPORT Z KADRY [WIDEO]

2015-08-17 15:44

Mecz Niemcy - Polska w eliminacjach Euro 2016 już za trzy tygodnie. Jak w miniony wekkend wypadli podstawowi piłkarze kadry Adama Nawałki z zagranicy? Forma strzelecka jest, a do reprezentacji dobijają się też zapomniani ostatnio przez selekcjonera zawodnicy, jak np. Janusz Gol.

Przede wszystkim atak. Bramki w miniony weekend zdobyli zarówno Robert Lewandowski jak i Arkadiusz Milik. "Lewy" dołożył swoją cegiełkę do rozbicia HSV, zdobywając swoją bramkę w 53. minucie meczu. Skończyło się 5:0, a kapitan kadry dodatkowo zaliczył asystę przy trafieniu Muellera.

W drugim meczu sezonu bramkę zdobył też snajper Ajaxu Amsterdam, Arkadiusz Milik. Polak pokonał bramkarza Willem II Tilburg strzałem głową, a Ajax wygrał 3:0. Najpiękniejszą bramkę zdobył jednak Kamil Grosicki z francuskiego Stade Rennes, który cudownym strzałem pokonał golkipera Montpellier.

Powołani przez Adama Nawałkę na mecze z Niemcami i Gibraltarem

Łukasz Fabiański Swansea City vs Newcastle United (2:0) 90 minut Premier League
Przemysław Tytoń VfB Stuttgart vs 1.FC Koeln (1:3) 90 minut Bundesliga
Thiago Cionek Modena FC vs US Sassuolo (0:2) 90 minut Puchar Włoch
Kamil Glik Torino FC vs Pescara Calcio (4:1) 82 minuty Puchar Włoch
Artur Jędrzejczyk FK Krasnodar vs Zenit St. Petersburg (2:0) na ławce Priemjer Liga
Paweł Olkowski 1.FC Koeln vs VfB Stuttgart (3:1) 90 minut Bundesliga
Łukasz Piszczek Borussia Dortmund vs Borussia Moenchengladbach (4:0) 90 minut Bundesliga
Jakub Błaszczykowski Borussia Dortmund vs Borussia Moenchengladbach (4:0) poza kadrą Bundesliga
Kamil Grosicki Stade Rennes vs Montpellier HSC (1:0) 18 minut, gol Ligue 1
Sławomir Peszko 1.FC Koeln vs VfB Stuttgart (3:1) poza kadrą Bundesliga
Maciej Rybus Terek Grozny vs Lokomotiw Moskwa (0:0) 90 minut Priemjer Liga
Piotr Zieliński Empoli FC vs Vicenza Calcio (0:1) 90 minut Puchar Włoch
Robert Lewandowski Bayern Monachium vs Hamburger SV (5:0) 90 minut, gol, asysta Bundesliga
Arkadiusz Milik Ajax Amsterdam vs Willem II Tilburg (3:0) 82 minuty, gol Eredivisie
Kamil Wilczek Carpi FC vs AS Livorno (2:0) 18 minut Puchar Włoch