Cillian Sheridan, Jagiellonia Białystok

Autor: Łukach Grochala / CYFRASPORT Cillian Sheridan cieszy się po bramce w meczu Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków 2-0

El. do LE: Jagiellonia gromi i gra dalej. Pewny awans do kolejnej rundy

2017-07-07 0:27

Jagiellonia Białystok wygrała na własnym boisku z Dinamem Batumi 4:0 i przypieczętowała awans do kolejnej rundy eliminacyjnej Ligi Europy. Choć fajerwerków nie było, to warto pochwalić spokój i pewność siebie jakie emanowały od piłkarzy Ireneusza Mamrota. Długo kazali czekać na bramki, ale finalnie zadowolili kibiców zgromadzonych przy ul. Słonecznej.

Nie był to wielki mecz. Goście skupili się na grze defensywnej mimo, że to oni musieli odrabiać straty. Pozwalali rozgrywać piłkę Jagiellonii, a sami czekali na kontrataki. Na dobrą sprawę nie zagrozili bramce Mariana Kelemena. Po jednej z nielicznych prób strzelili gola, ale sędzia prawidłowo zareagował i trafienia nie uznał z powodu spalonego. Jagiellonia w ofensywie nie błyszczała. Miała trudności ze sforsowaniem czujnej i licznej defensywy Gruzinów. Często brakowało zgrania i celności w podejmowanych działaniach.

Dopiero w drugiej połowie udało się pokonać bramkarza gości. Z rzutu rożnego dobrze dośrodkował Arvydas Novikovas, a głową piłkę do bramki wpakował niepilnowany Guti. W 58. minucie było 1:0. Trudno powiedzieć, że Dinamo rzuciło się do odrabiania strat. Goście nie mieli piłkarskich argumentów, by zrobić „Jadze” krzywdę. Do tego w 75. minucie stracili Tornike Tarkhnishvilego , który obejrzał drugą żółtą kartkę i musiał opuścić plac gry. Złudzeń Gruzini zostali pozbawieni w 81. minucie. Po wybiciu Kelemena Fedor Cernych wyszedł sam na sam z bramkarzem gości i popisał się efektowną „wcinką”. Było 2:0, a po chwili gwóźdź do trumny Dinama wbił Ivan Runje. Chorwat po rzucie rożnym skierował piłkę do siatki i dołożył trzecie trafienie. Wynik ustalił Łukasz Sekulski, zdobywając gola w ostatniej akcji meczu.

Jagiellonia w dwumeczu zwyciężyła 5:0 i pewnie wywalczyła sobie awans do kolejnej rundy.

Jagiellonia Białystok - Dinamo Batumi 4:0 (0:0) w dwumeczu 5:0

Bramki: Guti 58, Fedor Cernych 81, Ivan Runje 88, Łukasz Sekulski 90+3

Żółte kartki: Archil Tvildani, Nika Mgeladze

Czerwona kartka: Tornike Tarkhnishvili 75 (za dwie żółte)

Jagiellonia: Kelemen - Burliga, Runje, Guti, Guilherme - Chomczenowski, Góralski (82. Szymański), Romańczuk, Novikovas (73. Mystkowski), Cernych - Sheridan (85. Sekulski)

Dinamo: Timofieiev - Tvildiani (87. Varshanidze), Mgeladze, Makharadze, Kvirkvelia, Sukhiashvili - Kavtaradze (62. Martsvaladze), Tarkhnishvili, Shonia, Grigalashvili (78. Partenadze) - Kvasov