SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna liga europejska Hiszpan sędzią meczu Legia - Ajax. Znany jest ze... skandalicznych pomyłek!

Hiszpan sędzią meczu Legia - Ajax. Znany jest ze... skandalicznych pomyłek!

14.02.2017, godz. 16:29
Legia Warszawa, stadion
foto: EAST NEWS

Mecz 1/16 finału Ligi Europy Legia Warszawa - Ajax Amsterdam już w czwartkowy wieczór, a piłkarze i kibice obu drużyn poznali nazwisko arbitra, który będzie prowadził to spotkanie. Będzie nim Hiszpan David Fernandez Borbalan, który w ostatnich tygodniach dał się zapamiętać ze... skandalicznych pomyłek podczas meczu Pucharu Króla Athletic Bilbao - FC Barcelona.

Wyznaczenie Fernandeza Borbalana do prowadzenia meczu Legii z Ajaksem wywołało spore poruszenie. Hiszpańscy sędziowie nie mają ostatnio najlepszej opinii, ale też trudno się temu dziwić. W większości meczów La Liga czy Pucharu Króla arbitrzy podejmują bardzo kontrowersyjne decyzje, które są później szeroko omawiane i analizowane.

43-latek nie tak dawno też wywołał niemały skandal sędziowski. Na początku stycznia gwizdał w spotkaniu Athletic Bilbao - FC Barcelona w 1/8 finału Pucharu Króla. Baskowie zaskakująco wygrali 2:1, ale zdaniem hiszpańskich mediów duży udział w tym zwycięstwie miał właśnie Fernandez Borbalan, który nie podyktował ewidentnego rzutu karnego dla "Dumy Katalonii" i nie wyrzucił z boiska Artitza Aduriza za chamskie uderzenie w krtań Samuela Umtitiego.

Co ciekawe dwa lata temu ten sam arbiter prowadził mecz... Legia - Ajax na tym samym etapie rozgrywek Ligi Europejskiej. Wówczas przy pustych trybunach Holendrzy rozbili "Wojskowych" aż 3:0. Hiszpan nie jest więc specjalnie szczęśliwy dla stołecznego klubu. Trzeba jednak liczyć, że po czwartkowym spotkaniu wspomnienia związane z nim będą o wiele przyjemniejsze.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: