ondrej duda

Autor: Tomasz Radzik ondrej duda

Kukesi - Legia. Michał Listkiewicz: Dawno nie było takiej PRZEMOCY w stosunku do zawodników

2015-07-31 12:05

Nie milkną echa po czwartkowym skandalu, do którego doszło w 52. minucie spotkania III rundy eliminacji Ligi Europy pomiędzy FK Kukesi a Legią Warszawa. Po tym, jak Kuba Rzeźniczak strzelił bramkę na 2:1 dla wicemistrzów Polski, Ondrej Duda został trafiony kamieniem w głowę i padł na murawę. -  Dawno nie widzieliśmy takiej przemocy fizycznej w stosunku do zawodników - mówi Michał Listkiewicz.

W Tiranie było gorąco już przed meczem. Kibice FK Kukesi zapowiadali, że piłkarze Legii poczują się jak w piekle z powodu bardzo gorącej atmosfery. Póżniej na trybunach zawisł skandaliczny transparent o treści: "Koniec meczu będzie końcem twojego życia. Nie jestem Słowianinem, jestem Albańczykiem".
jednak to, co wydarzyło się w 52. minucie należy określić mianem bandytyzmu, dziczy, braku szarych komórek oraz kibolstwa. Kiedy wicemistrzowie Polski cieszyli się po bramce zdobytej przez Kubę Rzeźniczaka, albański wandal rzucił kamieniem w Ondreja Dudę. Słowacki pomocnik padł od razu na murawę, a Michał Kucharczyk podbiegł do sędziego pokazując mu narzędzie zbrodni. Po kilkunastu minutach delegat UEFA podjął decyzję o przerwaniu spotkania.

Zobacz: Walkower dla Legii Warszawa? FK Kukesi grozi DYSKWALIFIKACJA za SKANDAL na trybunach!

- Dawno nie widzieliśmy takiej przemocy fizycznej w stosunku do zawodników. Kiedyś podobne rzeczy zdarzały się nawet w Polsce, ale to stare dzieje. Podczas meczu Legii delegat UEFA już w przerwie nakazywał zaprowadzenie spokoju, bo coś się działo na trybunach między kibicami. Później Ondrej Duda został trafiony kamieniem w głowę i był to już drugi incydent w tym spotkaniu. Przepisy mówią, że w takiej sytuacji są podstawy do przerwania meczu i tak się stało - powiedział Michał Listkiewicz w rozmowie z x-news.

Kliknij: SKANDAL w Albanii! Ondrej Duda został TRAFIONY KAMIENIEM w GŁOWĘ. [ZOBACZ WIDEO]

Prawdopodobnie UEFA podejmie decyzje o zweryfikowaniu czwartkowego spotkania jako walkower dla Legii Warszawa (3:0). Jednak oprócz tego albańskiemu klubowi grozi zdyskwalifikowanie z rozgrywek. Ostateczne rozstrzygnięcia w tej sprawie mają zapaść w piątek lub poniedziałek.