SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna liga europejska Liga Europy: Holenderskie media krytykują Ajax: Zagrali tandetę

Liga Europy: Holenderskie media krytykują Ajax: Zagrali tandetę

17.02.2017, godz. 09:01
Davy Klaassen
Davy Klaassen foto: EAST NEWS

Legia Warszawa zremisowała bezbramkowo w pierwszym meczu 1/16 Ligi Europy, choć Ajax miał sporo okazji, by pokonać Arkadiusza Malarza. Holendrzy zaprzepaścili swoją szansę i nie zdobyli gola na wyjeździe, który liczy się podwójnie. Na grze zespołu Petera Bosza suchej nitki nie zostawiły holenderskie media, które spodziewały się, że Ajax wróci do domu z zaliczką.

Willem Visser, komentator dziennika „Volkskrant” gorzko podsumował dyspozycję piłkarzy Ajaksu Amsterdam: - Coś tam im w meczu z Legią wyszło, ale jeszcze więcej nie wyszło. Zagrali tandetę. Stać ich na to, żeby wypaść dużo lepiej niż Legia. – skwitował dziennikarz. - Co jest z tymi piłkarzami Ajaksu? Utalentowani przecież są, więc o co chodzi? O naiwność? Niechlujstwo? Jednak o brak jakości? Nonszalancję? – zastanawiał się Visser.

Rozczarowanie czwartkowym wynikiem było ogromne. Holenderskie media spodziewały się, że ich drużyna wróci do kraju z odpowiednią zaliczką, która pozwoli im zagrać w rewanżu z większym spokojem. Rozstrzygnięcie z Warszawy powoduje, że Legii wystarczy w Amsterdamie bramkowy remis, by cieszyć się z awansu, a to oznacza, że Holendrzy będą musieli zwrócić dużą uwagę na poczynania defensywne.

Część komentatorów sportowych zwracała także uwagę na błąd sędziego z 9. minuty, kiedy Davy Klaassen pokonał Arkadiusza Malarza. Sędzia główny nie zauważył jednak, że piłka przekroczyła linię bramkową. Nie mógł tego zobaczyć również jego asystent, bo polski bramkarz sprytnie nakrył futbolówkę ciałem.

- Ajax czeka w rewanżu trudna przeprawa z Legią. Wszystko przez pomyłkę sędziego – ocenia "Voetbal International" . „De Telegraaf” używa mocniejszych słów, pisząc, o okradzionym przez arbitra Ajaksie.

autor: Dominik Kania zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: