Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków

Autor: Łukasz Grochala / CYFRASPORT Kibice Jagiellonii Białystok

Omonia - Jagiellonia 1:0. Cypryjczycy wybili Europę z głowy Jagiellonii

2015-07-23 22:03

Omonia Nikozja - Jagiellonia Białystok 1:0. Trzecia drużyna ostatniego sezonu ekstraklasy przegrała na Cyprze 0:1 i pożegnała się z eliminacjami Ligi Europejskiej już w II rundzie. Z taką grą "Duma Podlasia" na LE po prostu nie zasłużyła - w czwartek ani razu nie zagroziła bramce Omonii. Jak w II rundzie poradziły sobie Legia i Śląsk?

Omonia Nikozja - Jagiellonia Białystok RELACJA - ZAPIS

W Białysmtoku zespół prowadzony przez Michała Probierza zremisował 0:0 z Omonią Nikozja i w rewanżu musiał zaatakować, aby marzyć o awansie do 3. rundy eliminacji Ligi Europy. Wprawdzie Jagiellonii wystarczał bramkowy remis, ale aby cieszyć się z promocji do następnej fazy, lecz lepiej było nie ryzykować i strzelić o jedną bramkę więcej od przeciwnika. Trzeci zespół poprzedniego sezonu czekała trudna przeprawa, ponieważ trzeba było zmierzyć się nie tylko z rywalem, lecz również z bardzo wysoką temperaturą i fanatycznymi kibicami cypryjskiego zespołu. Ci już w środę na treningu uprzykrzali życie piłkarzom Michała Probierza.

Zobacz: Omonia Nikozja - Jagiellonia Białystok NA ŻYWO. Transmisja w TV i STREAM LIVE ONLINE

Nic z tego nie wyszło. Przez 90 minut Jagiellonia nie zagroziła bramce Omonii, poza zamieszaniem w końcówce i przypadkowym strzałem Sebastiana Madery. Gospodarze już w siódmej minucie objęli prowadzenie za sprawą bramki Sheridana oi już do końca kontrolowali przebieg meczu. Nie zachwycili, ale w dwumeczy byli zdecydowanie lepsi.