Barcelona - Milan 2:2. - Strzelili nam gole przed i po meczu - mówi Messi - WIDEO

2011-09-14 9:59

Schodzący z boiska Leo Messi kręcił głową: - Zapłaciliśmy za gapiostwo. Oni strzelili nam gole przed i po meczu... I to w jakimś sensie prawda. Widzowie na Camp Nou jeszcze nie usadowili się dobrze, kiedy w 1 minucie indywidualna akcja Alexandre'a Pato zaskoczyła wszystkich włącznie z Valdesem, któremu piłka między nogami wpadła do siatki.

Barcelona na odrobienie tej straty pracowała ciężko przez całą pierwszą połowę i w końcu Pedro wyrównał, a tuż po zmianie stron Villa podwyższył na 2:1. Przewaga Katalończyków stale rosła i tylko znakomita postawa obrony Milanu z Nestą i Zambrottą na czele nie pozwalała na wyższe prowadzenie Barcy.

A kiedy dochodziła 4. minuta czasu doliczonego do 90 minut... Thiago Silva wyskoczył do dośrodkowania i zapewnił Milanowi cenny remis.  Barcelona za gapiostwo zapłaciła nie tylko stratą zwycięstwa. Kontuzji doznał Andres Iniesta i nie będzie grał przez miesiąc. Także uraz Alexisa Sanczeza (w meczu z Realem San Sebastian) wyklucza tego gracza na kilka tygodni. Pech.