Sport piłka nożna liga mistrzów piłka nożna liga mistrzów Cudu na Camp Nou nie było. Juventus w półfinale Ligi Mistrzów!

Cudu na Camp Nou nie było. Juventus w półfinale Ligi Mistrzów!

19.04.2017, godz. 22:39
FC Barcelona
FC Barcelona foto: EAST NEWS

Juventus Turyn awansował do półfinału Ligi Mistrzów! Mistrzowie Włoch znakomicie zaprezentowali się na Camp Nou i pewnie przypilnowali przewagi, którą wypracowali sobie w pierwszym spotkaniu. Bezbramkowy remis to głównie zasługa obrony "Starej Damy", ale i nieskutecznego Leo Messiego.

Wszyscy pamiętają "remontadę", którą Barcelona urządziła PSG w 1/8 finału Ligi Mistrzów. W meczu u siebie potrafiła odrobić aż czterobramkową stratę! Tym razem "Duma Katalonii" miała teoretycznie łatwiejsze zadanie, bo z Turynu wróciła z trzybramkowym deficytem, ale obrona Juve wyciągnęła wnioski po wpadce paryżan.

Giorgio Chiellini i Leonardo Bonucci rozegrali fenomenalny mecz na Camp Nou. Znów byli szefami obrony "Starej Damy", która w tej edycji Lidze Mistrzów nie traci goli (od ponad ośmiu godzin!). Goście nawet nie potrzebowali genialnej formy Gianluigiego Buffona, bo gwiazdy Barcelony miały rozregulowane celowniki.

Szczególnie zawiódł Leo Messi. Strzelał wszędzie, tylko nie w bramkę. Argentyńczyk nie zwykł marnować tylu sytuacji w jednym meczu, ale z Juve po prostu mu nie szło. Wraz z kolegami nie zdołał sprawić kolejnego cudu i to mistrzowie Włoch grają dalej w Lidze Mistrzów.

FC Barcelona - Juventus Turyn 0:0 (0:3 w dwumeczu)

Żółte kartki: Andres Iniesta, Neymar - Giorgio Chiellini, Sami Khedira

Barcelona: ter Stegen – Roberto (80. Mascherano), Pique, Umtiti, Alba – Rakitić (58. Alcacer), Busquets, Iniesta – Messi, L. Suarez, Neymar

Juventus: Buffon – Dani Alves, Bonucci, Chiellini, Alex Sandro – S. Khedira, Pjanić – Cuadrado (84. Lemina), Dybala (76. Barzagli), Mandżukić – Higuain (89. Asamoah)

KONIEC! Juventus bronił się znakomicie i w nagrodę zagra w półfinale Ligi Mistrzów! My już dziękujemy za uwagę. Zapraszamy na kolejne relacje.

90' - Barcelona jest już pogodzona z losem. Nie strzeli trzech goli w trzy minuty, bo tyle doliczył sędzia.

89' - Ostatnia zmiana w Juventusie. Schodzi Higuain, a wchodzi Asamoah.

86' - Lemina, który przed chwilą zmienił Cuadrado, mógł od razu po wejściu na boisko wpisać się na listę strzelców! Uderzył jednak zbyt lekko i Ter Stegen zdołał wybić piłkę na rzut rożny.

83' - Ryzykowana, ale jakże znakomita interwencja bramkarza Barcy. Ubiegł Cuadrado na środku boiska. Przyjął piłkę na klatkę i spokojnie podał do obrońcy. Klasa.

Ta grafika znakomicie obrazuje wysiłek piłkarzy Juventusu. Są wszędzie!

80' - W Barcelonie Javier Mascherano zastąpił Sergiego Roberto.

78' - Po Neymarze teraz Suarez próbuje nabrać sędziego. Jemu też się to nie udaje. Nie było mowy o rzucie karnym.

76' - Zmiana w Juve. Za niewidocznego dziś Dybalę wszedł Barzagli.

74' - Goście już bronią się całą drużyną na własnej połowie, a gospodarze atakują wszystkimi siłami. Wciąż brakuje jednak celnych strzałów na bramkę Buffona. Włoch nie ma co robić!

71' - Nawet Buffon pociesza Messiego. Pewnie spodziewał się, że będzie bronił raz po raz strzały gwiazdora Barcy, ale ten zawodzi.

68' - Niesamowite, jak wiele sytuacji zmarnował dziś Messi! Mógł mieć już przynajmniej dwa gole na koncie, ale zawodzi go zazwyczaj precyzyjna lewa noga.

65' - Goście zaostrzają grę. Khedira brutalnie wyciął równo z trawą Suareza i dostał żółtą kartkę.

63' - Neymarowi też nie idzie. Kolejna jego próba minęła bramkę Buffona w znacznej odległości.

61' - Chwilę wcześniej w Barcelonie doszło do pierwszej zmiany. Rakiticia zastąpił Paco Alcacer.

59' - Messi ponownie strzelał nad bramką.

57' - Żółta kartka dla Chielliniego. Barca ma rzut wolny blisko pola karnego...

56' - Neymar wciąż szuka rzutu karnego, ale sędzia pozostaje niewzruszony. Dziś Brazylijczyk nic u niego nie ugra. Prędzej dostanie drugą żółtą kartką za "symulkę".

53' - A Messi dalej strzela wszędzie, tylko nie w bramkę. Buffon tylko patrzy za piłką, która leci w trybuny.

50' - Juventus mógł objąć prowadzenie! Dybala zabrał piłkę Albie, podał do Cuadrado, ale ten w sytuacji sam na sam z Ter Stegenem pomylił się o centymetry! Jego płaski strzał minął prawy słupek.

46' - DRUGA POŁOWA ROZPOCZĘTA.

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY! Barcelona wciąż musi odrobić trzybramkową stratę z Turynu. W drugiej połowie potrzebuje cudu! Czy Camp Nou znów okaże się szczęśliwe i magiczne? Przekonamy się po przerwie.

45' - Żółta kartka dla Neymara. Jeśli Barca awansuje, to Brazylijczyk nie zagra w pierwszym półfinale.

Właśnie mija ÓSMA godzina obronnej perfekcji Juventusu, który przez tyle czasu nie stracił gola w Lidze Mistrzów! Piłkarze Barcelony pewnie woleliby nie znać tej statystyki.

42' - Iniesta jako pierwszy został ukarany żółtą kartką w tym meczu. Brutalnie powstrzymał szybki rajd Cuadrado.

40' - BLISKO JUVE! Higuain wyprzedził Pique i oddał strzał, ale robił to na wślizgu, bez kontroli piłki. Trafił w ręce Ter Stegena.

37' - Messi daje z siebie dwieście procent, ale na razie nawet to nie wystarcza. Musi lepiej nastawić celownik, bo albo strzela obok bramki, albo wprost w Buffona.

34' - Cierpi Sami Khedira po starciu z Neymarem. Czyżby Allegri był zmuszony do przeprowadzenia zmiany już w pierwszej połowie?

32' - Dopiero teraz Barcelona oddała pierwszy celny strzał. Messi uderzył jednak w sam środek, a takich piłek Buffon nie zwykł przepuszczać.

30' - Neymar znów chciał rzut karny, ale zdecydowanie przesadza z pretensjami do sędziego. Ponownie nie był faulowany. Padł od podmuchu wiatru...

28' - Juventus dość spokojnie przetrwał pierwszą nawałnicę gospodarzy, ale nie odpoczną zbyt długo. Messi już napędza kolejne ataki Barcy.

25' - Najmniej widoczny z napastników Barcelony jest Suarez, który nie może znaleźć sobie miejsca na boisku. A gdy już dobrze się ustawi, koledzy zbyt mocna mu podają.

Zazwyczaj Messi kończy takie akcje z zamkniętymi oczami:

20' - MESSI! To musiało być 1:0 dla Barcelony! Argentyńczyk miał piłkę w polu karnym, na lewej nodze, nie był pilnowany przez nikogo, ale uderzył obok słupka.

Piłkarze już dawno grali, a Dani Alves musiał się przywitać z kolegami z Barcy :).

16' - Zaczęło się potężne bombardowanie bramki gości. Tym razem próbował Rakitić, ale przestrzelił. Jak długo wytrzyma obrona Juve? Barcelona jest bliższa gola z każdą akcją!

13' - Buffon zmuszony do pierwszej interwencji! Nie miał problemów z przeciętnym strzałem Neymara.

10' - Barcelona już zepchnęła gości do głębokiej defensywy. Założyła swój klasyczny zamek przed polem karnym i szuka dziur w drużynie z Turynu.

7' - Pierwsza akcja Neymara i Brazylijczyk już leży w polu karnym! Oby sędzia znów nie był głównym aktorem widowiska... Teraz spisał się na medal. Skrzydłowemu czysto odebrano piłkę.

5' - Do ataku ruszył... Juventus. Spodziewaliśmy się huraganowych akcji Barcelony, ale na razie to goście mają inicjatywę. Nie od dziś wiadomo, że najlepszą obroną jest atak.

1' - GRAMY!

Za pięć minut początek spotkania.

Nadzieja Barcelony w Messim. Jeśli dziś zagra koncert i strzeli przynajmniej trzy gole, będzie miał na swoim koncie aż 100 bramek w europejskich rozgrywkach! Jego największy rywal - Cristiano Ronaldo, już dokonał tej sztuki.

Barcelona ma jednak dwa problemy. Pierwszy to taki, że obrona Juve to monolit, który gra rewelacyjnie w każdym meczu. Gospodarze mogą za to cierpieć przez swoje błędy obronne. Nikt nie wierzy w to, że Barca zachowa dziś czyste konto, a każda bramka gości jeszcze bardziej oddali Messiego i spółkę od półfinału.

Czy Barcelona znów dokona niemożliwego? Potrafiła odrobić czterobramkowy deficyt z PSG, więc wydaje się, że dziś mają teoretycznie łatwiejsze zadanie, bo muszą nadrobić "tylko" trzy gole.

W Juventusie mecz rozpocznie ta sama grupa piłkarzy, która w Turynie ograła Barcę 3:0. Były obawy, że na Camp Nou nie wystąpi Paulo Dybala, autor dwóch goli z pierwszego meczu, ale Argentyńczyk zdążył się wyleczyć i dziś znów będzie nękał defensywę "Dumy Katalonii".

Zaczynamy od składów. Taką jedenastkę desygnował do boju trener Luis Enrique. Jeśli ktoś może odrobić tak duże straty z pierwszego meczu, to jest to tylko trio Messi-Suarez-Neymar. Wszyscy dziś grają:

Witamy i zapraszamy na relację LIVE z hitu Ligi Mistrzów FC Barcelona - Juventus Turyn!
False 3187 True 1 2017-04-19 20:30:00 True 30