Juventus Turyn - FC Barcelona

Autor: East News Juventus Turyn - FC Barcelona

Juventus Turyn - Manchester City 1:0. Stara Dama zapewniła sobie awans do 1/8 Ligi Mistrzów

2015-11-26 9:28

Juventus Turyn - Manchester City to spotkanie, które zapowiadane było na hit środowych meczów piątej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Trzeba przyznać, że piłkarze obu zespołów stanęli na wysokości zadania i dali widowisko na miarę oczekiwań. Ostatecznie minimalnie lepsi okazali się gospodarze, dzięki czemu zapewnili sobie awans do fazy pucharowej. "The Citizens" sztuki tej dokonali już wcześniej.

Mecz Juventus Turyn - Manchester City zapowiadał się najciekawiej ze wszystkich środowych spotkań piątej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Finalista z ubiegłego sezonu podejmował na własnym boisku naszpikowaną gwiazdami ekipę z Anglii. Zwycięstwo "Starej Damy" dawało jej pewne miejsce w fazie pucharowej najbardziej elitarnych rozgrywek klubowych na Starym Kontynencie. Wygrana "The Citizens" zapewniała im pierwsze miejsce w grupie D.

Juventus Turyn wygrał z Manchesterem City i zagra w fazie pucharowej

Od samego początku oba zespoły ruszyły do ataku. Zarówno gospodarze, jak i goście robili wszystko, żeby szybko strzelić gola i ustawić sobie mecz. W osiemnastej minucie sztuka ta udała się Juventusowi. Mario Mandżukić świetnie odnalazł się w polu karnym ekipy z Premier League i z najbliższej odległości skierował piłkę do bramki strzeżonej przez Joe Harta. City próbowało odrobić stratę, szczególnie aktywny był Yaya Toure, ale do przerwy ta sztuka przyjezdnym się nie udała.

Druga połowa to była czysta poezja. "The Citizens" robili wszystko, by chociaż wyrównać, zostawiając przy tym sporo miejsca w defensywie. To starał się wykorzystać Juventus, raz po raz wyprowadzając groźne kontry. Dwukrotnie bliski pokonania Harta był wprowadzony z ławki Alvaro Morata. Ostatecznie ani Hiszpan, ani nikt inny nie potrafił trafić do siatki i minimalne zwycięstwo "Starej Damy" stało się faktem. Obie ekipy zapewniły sobie już awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów.

Juventus Turyn - Manchester City 1:0 (1:0)
Bramka: Mandżukić 18

Juventus: Buffon - Barzagli, Bonucci, Chiellini - Lichtsteiner, Sturaro, Marchisio, Pogba, Alex Sandro (78. Evra) - Mandżukić (55. Morata), Dybala (82. Cuadrado)

City: Hart (81. Caballero) - Sagna, Demichelis, Otamendi, Clichy - Fernando - Navas, Toure, Fernandinho (60. Delph), De Bruyne - Aguero (69. Sterling)

Żółte kartki: Fernandinho, Navas, Sagna