SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna liga mistrzów piłka nożna liga mistrzów Kibic Porto wtargnął do sektora fanów Juve! Wszyscy byli w szoku [WIDEO]

Kibic Porto wtargnął do sektora fanów Juve! Wszyscy byli w szoku [WIDEO]

15.03.2017, godz. 16:03
Iker Casillas, Gianluigi Buffon, Juventus - Porto
foto: EAST NEWS

Niecodzienne zjawisko miało miejsce po meczu 1/8 Ligi Mistrzów Juventus – FC Porto. Jeden z portugalskich kibiców przeskoczył przez ogrodzenie i ruszył w stronę kibiców „Juve”. Zamiary miał jednak dobre. Zawiesił szalik Porto na szyi włoskiego fana, uściskał go i wrócił do swojej grupy, dając tym samym wyraz szacunku dla klubu rywala i przykład zachowania fair play wszystkim kibicom na świecie.

 

Juventus pokonał w meczu rewanżowym FC Porto 1:0 i awansował do półfinału, ponieważ w Portugalii wygrał 2:0. „Smoki” pożegnały się już z europejskimi pucharami, a wizyta w Turynie była ostatnim tak odległym wyjazdem ich kibiców. Fani Porto w piękny sposób zakończyli sezon w Lidze Mistrzów. Po ostatnim gwizdku sędziego lider grupy ultras FC Porto pokonał sektorową barierkę i przeskoczył do strefy, gdzie mieścili się kibice Juventusu. Włosi i służby porządkowe byli przekonani, że ten chce wywołać zamieszki. Ku zdziwieniu wszystkich, szef portugalskich kibiców oddał swój szalik jednemu ze zwolenników „Starej Damy” i przytulił go serdecznie. Na stadionie rozległy się brawa, a przyjezdny wrócił spokojnie do własnej grupy.

Nagranie tego zdarzenia szybko obiegło świat. Powinno być pokazywane na każdym piłkarskim stadionie jako przykład wzajemnego szacunku kibiców różnych drużyn. W Polsce trudno sobie wyobrazić, by fan jednego zespołu wtargnął do obcego sektora z zamiarem wykonania takiego gestu. A szkoda, bo to piękna wizytówka piłki nożnej.

autor: Dominik Kania zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: