SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna liga mistrzów piłka nożna liga mistrzów KOSMICZNE ceny na finał Ligi Mistrzów 2017! Ile kosztują bilety, nocleg i przelot?

KOSMICZNE ceny na finał Ligi Mistrzów 2017! Ile kosztują bilety, nocleg i przelot?

18.05.2017, godz. 14:32
Finał Ligi Mistrzów 2017 w Cardiff
Finał Ligi Mistrzów 2017 w Cardiff foto: uefa.com

Finał Ligi Mistrzów 2017 odbędzie się w sobotę 3 czerwca o godz. 20:45. Real Madryt i Juventus Turyn powalczą o trofeum na Millenium Stadium w walijskim Cardiff. Kibice, którzy planują się wybrać do Wielkiej Brytanii i obejrzeć spotkanie na żywo z trybun, muszą się przygotować na spory wydatek. Ceny biletów na finał Ligi Mistrzów zwalają z nóg, podobnie jak przelot i zakwaterowanie w Cardiff.

Już na starcie planowania wycieczki do Cardiff można się złapać za głowę. Przyjmijmy, że finał Ligi Mistrzów na stadionie chcą obejrzeć dwie osoby dorosłe, mieszkające w Warszawie. Zakładamy, że poświęcą na tę przygodę cały weekend (od piątku 2 czerwca do niedzieli 4 czerwca). Trzeba oczywiście zacząć od szukania biletów lotniczych. A te nie będą tanie.

Ceny biletów lotniczych na finał Ligi Mistrzów

Porównaliśmy ceny na najpopularniejszych wyszukiwarkach lotów. Najtańsza oferta dla dwóch osób? 4591 złotych! A to nie wszystko, bo chętni musieliby podróżować w jedną stronę aż 25 godzin. Lot zakłada dwie przesiadki w Niemczech. Za 4921 złotych kibice mogą liczyć na nieco wygodniejszy transport. Z jedną przesiadką w Londynie do Cardiff dotrą w dziewięć godzin.

Ile kosztuje nocleg w Cardiff?

Załóżmy, że chętnym udało się dotrzeć do Walii po niewygodnym locie, na który wydali mnóstwo pieniędzy. Niestety, muszą się przygotować na kolejny wielki wydatek. Ile kosztuje zakwaterowanie w Cardiff na finał Ligi Mistrzów? Najtańsza oferta (2 noclegi - według portalu booking.com) dla dwóch osób wynosi 1461 złotych i zakłada zakwaterowanie w... namiocie. Za najtańszy hostel ze śniadaniem przyjdzie zapłacić już 3438 złotych, a za dwugwiazdkowy hotel aż 8281 zł!

Ile trzeba zapłacić za bilety na finał Ligi Mistrzów 2017?

Wejściówki na finał Champions League w dedykowanej sprzedaży rozeszły się jak świeże bułeczki. Kibicom pozostaje szukać biletów w internecie, bądź liczyć na to, że odkupią je od kogoś pod stadionem. "Koników" nie zabraknie, ale ich oferty z pewnością będą kosmiczne. W sieci trudno namierzyć bilety do kupienia, jednak większość portali życzy sobie minimum pięć tysięcy złotych - za jeden bilet.

Ile dwójka dorosłych osób musiałaby wydać na podróż do Cardiff na finał Juventus - Real? Jeśli zdecydują się na najtańszy lot, nocleg w namiocie i kupno dwóch biletów po kosmicznych cenach z niepewnej strony, będą musieli wydać przynajmniej 16 tysięcy złotych! A trzeba jeszcze doliczyć wyżywienie...

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: