SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna liga mistrzów piłka nożna liga mistrzów Legia - Borussia. Czesław Michniewicz wierzy, że Legia nie przegra z Dortmundem!

Legia - Borussia. Czesław Michniewicz wierzy, że Legia nie przegra z Dortmundem!

13.09.2016, godz. 07:28
Czesław Michniewicz
Czesław Michniewicz foto: Super Express

Trenowana przez Czesława Michniewicza (46 l.) Termalica ograła mistrza Polski Legię Warszawa 2:1, ale szkoleniowiec wierzy, że jutro w Lidze Mistrzów warszawianom pójdzie lepiej. - Legia nie przegra z Borussią, a jeśli miałbym typować wynik, to stawiam na remis - mówi.

"Super Express": - Jako trenerowi Pogoni nie udało się panu wygrać z Legią ani razu. Czy to oznacza, że Termalica przerosła Pogoń, a może Legia jest słabsza niż w ubiegłym sezonie?

Czesław Michniewicz: - Jako trener Pogoni grałem z Legią mecze, które były pod koniec rundy albo całego sezonu i miały spory ciężar gatunkowy. Teraz jest początek i nie wyciągam daleko idących wniosków, tym bardziej że Legia ma na głowie Ligę Mistrzów. Cieszę się, że wykorzystaliśmy moment, gdy Legia nie jest w optymalnej formie, a nam dopisało szczęście, na które jednak trzeba zapracować.

- Przed Legią mecz z Borussią w Lidze Mistrzów, jakie są pana prognozy?

- Optymistyczne. Przed naszym meczem udało mi się obejrzeć kawałek spotkania ligowego Borussii z RB Lipsk, w którym drużyna Thomasa Tuchela nie pokazała nic wielkiego. Legia nie przegra z Borussią, obstawiam, że będzie remis.

- Prezes PZPN Zbigniew Boniek zasugerował na Twitterze, że to była zasłona dymna Legii w obliczu spotkań w Lidze Mistrzów...

- Widziałem wpis i nie wiem, o co chodziło prezesowi. Nie wierzę w zasłonę dymną, bo nikt nie lubi przegrywać specjalnie. Znacznie łatwiej ze względu na atmosferę po wygranym meczu przygotowywać się do następnego. Z prezesem widziałem się przed meczem, bo był na otwarciu całego obiektu sportowego Bruk Betu.

- Długo świętowaliście z tej okazji?

- Nic z tych rzeczy. Było sporo gości, widziałem nawet jakąś limuzynę rządową, ale hucznego świętowania nie było i po koncercie impreza się skończyła. Mecz z Legią za nami, 3 punkty to bonus i nagroda za ciężką pracę, a już w piątek gramy z Ruchem.

autor: Rozmawiał Jerzy Chwałek zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: