SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna liga mistrzów piłka nożna liga mistrzów Legia Warszawa zagra z Realem Madryt przy pustych trybunach?!

Legia Warszawa zagra z Realem Madryt przy pustych trybunach?!

17.09.2016, godz. 08:45
Legia-Borussia, kibice, zadyma
foto: TVP

Szefowie Legii Warszawa znów muszą świecić oczami w Europie za głupotę swoich kibiców. Tym razem jednak na karach finansowych może się nie skończyć. Niewykluczone, że UEFA zamknie stadion Legii na hitowy mecz z Realem Madryt! Decyzja już w środę 28 września.

Ile jeszcze razy trzeba będzie się wstydzić za kiboli warszawskiego klubu? 20 lat stolica czekała na powrót do Champions League i od razu stała się pośmiewiskiem Europy. I ze względu na kompromitującą porażkę 0:6 z Borussią, i - a może przede wszystkim - w wyniku zachowania kibiców.

UEFA poinformowała wczoraj, że wszczęła postępowanie przeciwko Legii Warszawa. Chodzi o rasistowskie zachowania kibiców, zamieszki na trybunach, złą organizację, rzucanie przedmiotów na murawę. Kara (chodzi tu szczególnie o pierwszy zarzut) może być drastyczna. Z zamknięciem stadionu włącznie.

- Musimy zakładać taki czarny scenariusz. To dla nas najgorsza możliwość, ale istnieje takie zagrożenie - powiedział Seweryn Dmowski, dyrektor ds. komunikacji Legii.

Warszawski klub broni się, że okrzyki z trybun nie były rasistowskie ani antysemickie. Według klubu były "tylko" obraźliwe - nie "Jude BVB", a "Nutte BVB" ("Nutte" to po niemiecku "dziwka"). Zajście nie zostało opisane przez delegata UEFA, natomiast sprawę podniosła organizacja antyrasistowska FARE.

- Wykorzystamy wszystkie dostępne nam materiały i pliki, które jasno dowodzą, co śpiewała "Żyleta". Nie było treści rasistowskich - stwierdził Dmowski.

Legia przy okazji wyłapuje i karze prowodyrów zajść. Po środowym meczu zidentyfikowano aż 70 osób podejrzanych o udział w burdach, a 40 z nich już otrzymało zakazy stadionowe.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: