Bayern Monachium

Autor: East News Bayern Monachium

Liga Mistrzów. Bayernowi wystarczył remis do wyeliminowania Benfiki

2016-04-14 10:07

Bayern Monachium jest w półfinale Ligi Mistrzów! Choć to Benfica jako pierwsza objęła prowadzenie, to mistrzowie Niemiec szybko się otrząsnęli i pozbawili Portugalczyków złudzeń. Swoim kolegom nie mógł zbytnio pomóc Robert Lewandowski, który parę dni temu miał wypadek samochodowy. Wszedł na ostatnich parę minut. Polaka w strzelaniu wyręczyli Arturo Vidal i Thomas Mueller.

Bayern bronił w Lizbonie skromnej zaliczki z pierwszego starcia u siebie (1:0). Długo jej nie obronił, bowiem w 27. minucie Portugalczycy odrobili straty. Mogą podziękować Manuelowi Neuerowi, który wybrał się na wycieczkę przed swoją bramkę. Nie trafił w piłkę, podobnie jak i obrońcy, a sprytnym strzałem swoje zrobił Raul Jimenez.

Krótko trwała jednak radość gospodarzy. Jeszcze przed przerwą wyrównał Arturo Vidal. Chilijczyk dostał prezent od golkipera Benfiki Edersona, który wybił piłkę wprost pod jego nogi. Pomocnik długo się nie zastanawiał i potężnie huknął na pustą bramkę. Zaraz na początku drugiej odsłony meczu gości na prowadzenie wyprowadził Thomas Mueller.

Zobacz: Liga Mistrzów: Atletico - Barcelona 2:0. Gang Simeone wyszarpał awans do półfinału!

Przy wyniku 2:1 dla Bayernu gospodarze potrzebowali aż trzech bramek do awansu. Strzelili jedną. Talisca kapitalnie przemierzył z rzutu wolnego i nie dał szans Neuerowi.

Co można powiedzieć o występie Roberta Lewandowskiego? Tylko tyle, że wszedł w 83. minucie. Pep Guardiola zostawił Polaka na ławce, prawdopodobnie mając na uwadze wypadek samochodowy "Lewego". Nasz napastnik wyglądał jednak zdrowo, więc w kolejnym meczu powinien rozpocząć już w pierwszym składzie.

Benfica Lizbona - Bayern Monachium 2:2 (2:3 w dwumeczu)
Bramki: Jimenez 27, Talisca 76 - Vidal 38, Mueller 52

Benfica: Ederson – Almeida, Jardel, Lindelof, Eliseu (88. Jović) – Fejsa, Renato Sanches – Salvio (69. Talisco), Carcela, Pizzi (58. Guedes) – Raul Jimenez

Bayern: Neuer – Lahm, Kimmich, Martinez, Alaba – Alonso (90. Bernat), Vidal, Thiago – Ribery, Costa, Muller (83. Lewandowski)

Żółte kartki: Almeida - Martinez