SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna liga mistrzów piłka nożna liga mistrzów Liga Mistrzów: Legia wzmocni się przed fazą grupową? Możliwy powrót byłej gwiazdy!

Liga Mistrzów: Legia wzmocni się przed fazą grupową? Możliwy powrót byłej gwiazdy!

25.08.2016, godz. 10:09
Miroslav Radović
Miroslav Radović foto: CYFRASPORT

Legia Warszawa wywalczyła awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów, ale z taką grą jak dotychczas naraża się na pośmiewisko. By jednak tego uniknąć szefowie klubu chcą przed końcem okna transferowego ściągnąć jeszcze kilku zawodników. Do zespołu mistrza Polski mogą wrócić Miroslav Radović czy Artur Jędrzejczyk, a niewykluczone jest też wypożyczenie Pawła Wszołka.

Legia ograła w dwumeczu Dundalk i przebrnęła eliminacje do Ligi Mistrzów bez ani jednej porażki, ale stylem delikatnie mówiąc nie porwała. Do tego doszły fatalne mecze w LOTTO Ekstraklasie, a kibice zaczęli się obawiać, czy przypadkiem mistrz Polski nie zapisze się w historii fazy grupowej Champions League jako drużyna, która przegrała najwyżej (dotychczasowy rekord to 8:0 Liverpoolu z Besiktasem). Żeby jednak uniknąć kompromitacji zespół wciąż potrzebuje wzmocnień i niewykluczone, że takowe pojawią się jeszcze w trwającym do 31 sierpnia oknie transferowym.

Jak co pół roku w Warszawie sondowana jest możliwość powrotu do Legii Miroslava Radovicia. Serb odbudował się w Partizanie Belgrad po nieudanej przygodzie w Chinach i gra coraz lepiej, ale nie jest już najmłodszy. 32 lata na karku robią swoje, a dodatkowo nie jego niekorzyść działa niechęć wielu kibiców, którzy wypominają mu odejście z klubu w ważnym momencie - tuż przed dwumeczem 1/16 finału Ligi Europy z Ajaksem Amsterdam. Szefowie Legii cenią jednak nie tylko jego umiejętności piłkarskie, ale też wpływ, jaki ma na atmosferę w drużynie, a na chwilę obecną ta w zespole mistrza Polski nie jest najlepsza. W tej sprawie jednak jeszcze nic nie jest przesądzone, a sprawa ewentualnego transferu ma się rozstrzygnąć w najbliższych dniach.

Poza Radoviciem możliwy jest też inny - kolejny już zresztą w przypadku tego zawodnika - powrót do Legii. Mowa o Arturze Jędrzejczyku, który w rundzie wiosennej poprzedniego sezonu występował na Łazienkowskiej na zasadzie wypożyczenia. Klubu jednak początkowo nie było stać na jego wykupienie z FK Krasnodar (wyceniany jest na ok. milion euro), a sam zawodnik po udanych dla siebie Euro 2016 otrzymał kilka ofert, m.in. z francuskiej Ligue 1. Z żadnej z nich nie skorzystał i został ostatecznie w Rosji, a teraz Legia chce ściągnąć go do siebie. Tym razem na zasadzie transferu definitywnego. Innym możliwym wzmocnieniem jest skrzydłowy reprezentacji i Hellas Werona Paweł Wszołek, ale w jego przypadku w grę wchodzi raczej wypożyczenie z opcją pierwokupu.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: