SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna liga mistrzów piłka nożna liga mistrzów Niezłomny Gianluigi Buffon: Jeszcze mogę wygrać Ligę Mistrzów!

Niezłomny Gianluigi Buffon: Jeszcze mogę wygrać Ligę Mistrzów!

04.06.2017, godz. 17:26
Gianluigi Buffon
Gianluigi Buffon foto: AP

Oto przykład prawdziwego sportowca! Gianluigi Buffon. Bramkarz-legenda. Człowiek, który w swojej karierze wygrał już niemal wszystko. Niemal, bo mimo bogatej kolekcji medali, w jego dorobku wciąż brakuje najważniejszego trofeum klubowego. Włoch, chociaż już trzykrotnie przegrał finał Ligi Mistrzów, zapowiedział, że w przyszłym sezonie wreszcie spróbuje sięgnąć po ten laur!

- Cały czas mam rok kontraktu, więc mam jeszcze jedną szansę na wygranie Ligi Mistrzów - stwierdził Buffon. Nie dodał jednak, czy kontraktu nie zechce jeszcze przedłużyć, tym bardziej, że w wieku niemal 40 lat dalej utrzymuje się na szczycie europejskiej hierarchii. Lepszego od niego zwyczajnie nie ma. Ani Manuel Neuer, ani Thibaut Courtois, ani David De Gea. Żaden z nich wciąż nie wspiął się na poziom, na którym od dwóch dekad przebywa włoski golkiper.

- Mogliśmy dokonać czegoś naprawdę niesamowitego. Niestety nie udało się - dodał na koniec swojej wypowiedzi.

Gianluigi Buffon trzykrotnie w barwach Starej Damy zagrał w finale Ligi Mistrzów. W 2003 roku Juventus przegrał w rzutach karnych z Milanem. W 2015 lepsi od Włochów okazali się natomiast gracze Barcelony. Czy w 2018, rok po klęsce z Realem Madryt, mistrzowie Włoch wreszcie podniosą upragnione trofeum do góry.


autor: Jędrzej Smykowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: