Robert Lewandowski

Autor: AP Robert Lewandowski cieszy się po zdobytej bramce w meczu Bayern Monachium - Dinamo Zagrzeb 5-0

Robert Lewandowski katem drużyn z Premier League! Zobacz GOLE Lewego z Anglii [WIDEO]

2015-10-20 22:02

Już we wtorek wieczorem polscy kibice ponownie wstrzymają oddech. W północnym Londynie w ramach 3. kolejki Ligi Mistrzów Arsenal podejmie na Emirates Stadium Bayern Monachium. W szeregach mistrzów Niemiec zobaczymy Roberta Lewandowskiego, który w ostatnich tygodniach znajduje się w kosmicznej formie. Czy kapitan reprezentacji Polski powiększy swój dorobek strzelecki przeciwko drużynom z Premier League? Zobacz gole Lewandowskiego przeciwko Arsenalowi i Manchesterowi City.

Swoją pierwszą bramkę przeciwko angielskim klubom Robert Lewandowski strzelił w sezonie 2013/2014. Polak grał jeszcze w barwach Borussii Dortmund, a przeciwnikiem ekipy Juergena Kloppa był Arsenal Londyn. "Lewy" zaliczył wówczas asystę przy trafieniu Henricha Mychitariana, a w 82. minucie po dograniu Kevina Grosskreutza nie dał szans Wojciechowi Szczęsnemu.

Kolejne trafienie na angielskiej ziemi w Champions League "Lewy" zaliczył już jako napastnik Bayernu Monachium. Przeciwnikiem podopiecznych Josepa Guardioli był Manchester City. Polak wpisał się na listę strzelców w 45. minucie wykorzystując dośrodkowanie Jerome'a Boatenga. Mimo to mistrzowie Niemiec przegrali z "Obywatelami" 3:2. Czy dzisiaj Robert Lewandowski powiększy swoje konto przeciwko klubom z Premier League? Przekonamy się ok. godz. 23:00.