SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna liga mistrzów piłka nożna liga mistrzów Szymon Marciniak obrażany przez gwiazdy Barcelony! "Wyp..."

Szymon Marciniak obrażany przez gwiazdy Barcelony! "Wyp..."

16.02.2017, godz. 17:44
Szymon Marciniak
foto: EAST NEWS

Szymon Marciniak we wtorek prowadził hitowe stracie Ligi Mistrzów PSG - FC Barcelona i zdaniem obserwatorów oraz mediów spisał się świetnie. Inne zdanie mieli jednak piłkarze "Dumy Katalonii", którym nie podobała się praca arbitra. A kilku z nich nawet go obrażało! Luis Suarez nazwał Polaka "mięczakiem", a Neymar rzucił do niego wulgarne "wyp..."!

Prowadzenie tak dobrze zapowiadającego się meczu było dla Szymona Marciniaka wyróżnieniem, ale też nagrodą za bardzo udane poprzednie miesiące. Polak świetnie prezentował się zarówno na Euro 2016 jak i w tegorocznych rozgrywkach Ligi Mistrzów, a w sędziowskiej hierarchii UEFA systematycznie pnie się w górę. I doskonałe recenzje zebrał też po meczu PSG - Barcelona.

Marciniak od dawna słynie z tego, że potrafi się dogadać z piłkarzami i budzi w nich respekt. We wtorkowy wieczór nie było inaczej. Polski arbiter miał pełną kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami i ustrzegł się błędów. Zdaniem zawodników "Barcy" jego praca pozostawiała jednak wiele do życzenia.

Goście zostali rozgromieni przez paryżan aż 0:4 i momentami wymuszali faule. Marciniak nie dawał się jednak nabrać na te sztuczki, a sfrustrowani gracze Barcelony kilka razy powiedzieli mu, co o nim myślą. Hiszpańska telewizja w swoim stylu postanowiła wyłapać to, co wykrzykiwali zawodnicy na boisku. A nie były to miłe dla Marciniaka słowa.

Najpierw duże pretensje do arbitra miał Luis Suarez. Po starciu z rywalem domagał się faulu, a gdy ten nie został odgwizdany, podbiegł do Polaka gestykulując i krzycząc w jego kierunku "mięczak". Jeszcze gorsze było jednak zachowanie Neymara. W jednej z akcji Brazylijczyk był przekonany, że został nieprzepisowo zatrzymany w polu karnym, a gdy Marciniak i tym razem okazał się niewzruszony, skrzydłowy rzucił w jego kierunku chamskie "wyp...". Takie zachowanie z pewnością nie przystoi piłkarzom tego formatu.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: