SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna liga mistrzów piłka nożna liga mistrzów Zbigniew Boniek wyśmiał Gonzalo Higuaina. Jest gruby jak... [ZDJĘCIE]

Zbigniew Boniek wyśmiał Gonzalo Higuaina. Jest gruby jak... [ZDJĘCIE]

04.05.2017, godz. 11:35
Gonzalo Higuain, Ryszard Kalisz
foto: EAST NEWS

Gonzalo Higuain był bohaterem pierwszego meczu półfinału Ligi Mistrzów AS Monaco - Juventus Turyn. Argentyńczyk strzelił dla gości dwa gole, ale uwadze kibiców po raz kolejny nie umknęła pulchna sylwetka snajpera "Starej Damy". A jego posturę wyśmiał nawet prezes PZPN Zbigniew Boniek, który porównał go do... Ryszarda Kalisza.

Gonzalo Higuain trafił do Juventusu Turyn latem 2016 roku za rekordowe dla tego klubu 90 mln euro, ale początkowo kibice mieli do niego sporo pretensji o mało sportowy tryb życia. Na zdjęciach z przygotowań do sezonu Argentyńczyk "imponował" sylwetką, a konkretnie nieco zbyt mocno zaokrąglonym brzuchem ciasno opinanym przez koszulkę.

29-latek szybko jednak zamknął usta krytykom, bo zaczął seryjnie strzelać gole. Choć jego postura wciąż nie przypominała zawodowego sportowca, to bronił się występami na boisku. A w środowym meczu półfinału Ligi Mistrzów z AS Monaco został wręcz bohaterem. Strzelił dwa gole, które najprawdopodobniej dadzą "Starej Damie" awans do wielkiego finału rozgrywek.

Cóż jednak z tego, skoro w oczy znów rzucił się jego uwydatniony brzuch. Internauci natychmiast zaczęli się z niego wyśmiewać, a dołączył do nich nawet Zbigniew Boniek. Prezes PZPN na swój profil na Twitterze wrzucił post o treści: "Takiej okazji nie można było stracić. Higuain już z polskim obywatelstwem", a do tego dołożył zdjęcie... Ryszarda Kalisza w biało-czerwonym stroju reprezentacji Polski polityków!

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: