SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna polacy za granicą Klub Błaszczykowskiego wywalczył utrzymanie w Bundeslidze!

Klub Błaszczykowskiego wywalczył utrzymanie w Bundeslidze!

30.05.2017, godz. 08:54
Jakub Błaszczykowski
Jakub Błaszczykowski - VfL Wolfsburg foto: EAST NEWS

VfL Wolfsburg uciekł spod topora - utrzymał się w Bundeslidze! Ta drużyna zazwyczaj biła się o czołowe lokaty w lidze, ale w tym sezonie spisała się tragicznie. W efekcie musiała rozegrać barażowy dwumecz z Eintrachtem Brunszwik. "Wilki" wygrały oba spotkania po 1:0. Jakub Błaszczykowski nie mógł pomóc swoim kolegom. Polak wciąż leczy kontuzję mięśniową.

Jakub Błaszczykowski miał udaną końcówkę sezonu, ale w najważniejszym momencie nie mógł grać dla VfL Wolfsburg. Wszystko dlatego, że w ostatniej kolejce ligowej nabawił się urazu pachwiny, który wyeliminował go z obu spotkań z Eintrachtem Brunszwik. Polscy kibice mają nadzieję, że "Błaszczu" zdąży się wyleczyć na 10 czerwca. Tego dnia Polska zagra z Rumunią na PGE Narodowym w ramach eliminacji do mistrzostw świata 2018. Na razie skrzydłowy naszej reprezentacji może cieszyć się z sukcesu swojego klubu.

Choć rok temu VfL grał w fazie pucharowej Ligi Mistrzów, to teraz, po bardzo słabym sezonie, za sukces musi uznać utrzymanie się w Bundeslidze. "Wilki" miały więcej doświadczenia i lepszy skład od Eintrachtu, który w żadnym spotkaniu nie był w stanie strzelić bramki. Drużyna z Wolfsburga zasłużenie wygrała dwumecz 2:0. W poniedziałkowym meczu wyjazdowym kluczowego gola strzelił Vieirinha. Odpalił rakietę nie do obrony!

Czy Jakub Błaszczykowski skorzysta z utrzymania VfL? Wiele mówi się o jego odejściu z klubu. Polak nie spełnił ponoć oczekiwań trenera i zarządu, przez co znalazł się na wylocie. Latem zapewne poszuka nowej drużyny. Może po latach zmieni otoczenie i zagra w innej lidze niż niemiecka?

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: