SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna polacy za granicą Łukasz Fabiański spełnił marzenie ciężko chorego chłopca z Anglii

Łukasz Fabiański spełnił marzenie ciężko chorego chłopca z Anglii

23.11.2016, godz. 15:28
Łukasz Fabiański odwiedził chorego chłopca
foto: swanseacity.net

Łukasz Fabiański udowodnił, że jest nie tylko świetnym bramkarzem, lecz także wielkim człowiekiem. Golkiper Swansea City i reprezentacji Polski we wtorek spotkał się z młodym kibicem "Łabędzi", którzy cierpi na ciężką chorobę serca. Polak spełnił marzenie dziecka i spotkał się z fanem, spełniając jego marzenie.

Levi Dowd to dziecko, które imponuje. Młody kibic Swansea City, choć ciężko choruje, to uśmiech nie znika z jego twarzy. Fan "Łabędzi" nie może nawet ćwiczyć na lekcjach wychowania fizycznego, a każdy większy wysiłek może skończyć się dla niego tragicznie. Mimo tych przeciwności największą pasją chłopca jest piłka nożna. Jego marzeniem od zawsze było zostanie bramkarzem Swansea, a od niedawna także spotkanie swojego idola - Łukasza Fabiańskiego. To drugie już się spełniło. We wtorek "Fabian" odwiedził Leviego. - To wspaniały mały chłopiec. A jego wiedza o Swansea jest zadziwiająca! Mam nadzieję, że zdobędziemy dla niego trzy punkty i uczynimy sobotę jeszcze bardziej wyjątkową - powiedział bramkarz Swansea i reprezentacji Polski.

Fabiański odwiedził fana w szkole podstawowej. Dwójka porozmawiała ze sobą kilkadziesiąt minut, a młody kibic niemal popłakał się ze szczęścia. Piłkarz nie zapomniał także o upominkach dla fana. Levi otrzymał od Polaka profesjonalne rękawice bramkarskie. Oprócz tego w najbliższą sobotę ciężko chory chłopiec wyprowadzi Łukasza Fabiańskiego na boisko przed meczem Premier League z Crystal Palace. "Fabian" pokazał drogę, którą powinni iść prawdziwi sportowcy i za to należy mu się wielki szacunek.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: