SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna polacy za granicą Liverpool złożył ofertę za Piotra Zielińskiego! Tottenham też walczy o Polaka

Liverpool złożył ofertę za Piotra Zielińskiego! Tottenham też walczy o Polaka

15.06.2017, godz. 13:17
Piotr Zieliński, Napoli
foto: EAST NEWS

Już latem 2016 roku wydawało się, że transfer Piotra Zielińskiego do Liverpoolu jest dopięty na ostatni guzik. Pozował nawet w koszulce "The Reds". Ostatecznie jednak polski pomocnik wylądował w Napoli, gdzie rozegrał bardzo dobry sezon. Przez to znów zainteresował nim się Liverpool, który tym razem będzie musiał zapłacić za Zielińskiego dużo wyższą kwotę. W grze jest ponoć także Tottenham.

O zainteresowaniu angielskich klubów Piotrem Zielińskim napisał włoski portal "Il Mattino". Ponoć Liverpool i Tottenham złożyły już oficjalne oferty za Polaka! Latem 2016 roku Napoli płaciło za niego Udinese 14 milionów euro, co było znakomitą okazją. W kontrakcie z ekipą z Neapolu nasz pomocnik ma zapisaną klauzulę odstępnego, która opiewa na 70 milionów euro. Choć kluby z Premier League spokojnie stać na taki wydatek, to z pewnością będą chciały zapłacić dużo mniej za Polaka.

Wartość rynkowa Zielińskiego wynosi 20 milionów euro, więc można się spodziewać, że Napoli rozważy oferty tylko od 40 mln w górę. Według dziennikarzy "Il Mattino" Liverpool i Tottenham zaproponowały za transfer Polaka około 28 mln, co z pewnością będzie niewystarczające. 23-latek to aktualnie jeden z najlepszych środkowych pomocników młodego pokolenia. Swoją wartość znacznie podbił występami w Napoli. W minionym sezonie rozegrał aż 47 spotkań. Ostatnio bryluje także w reprezentacji Polski.

Czy Zieliński opuści Napoli już po jednym sezonie? Pod koniec ligowych rozgrywek stracił miejsce w wyjściowym składzie, ale to nie będzie miało znaczenia przy transferze. W Liverpoolu czy Tottenhamie także może mieć problem z wejściem do pierwszego składu. W każdej z tych drużyn rywalizacja jest ogromna. Na sukces musi ciężko pracować, jak wszyscy piłkarze w topowych klubach.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: