SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna polacy za granicą Łukasz Teodorczyk odjechał nawet Robertowi Lewandowskiemu!

Łukasz Teodorczyk odjechał nawet Robertowi Lewandowskiemu!

26.11.2016, godz. 09:23
Łukasz Teodorczyk
foto:

Łukasz Teodorczyk (25 l.) zamierza pobić w tym sezonie wszystkie swoje strzeleckie rekordy. W meczu Ligi Europy z azerską Kabalą napastnik Anderlechtu zdobył gola w ostatnich sekundach, ustalając wynik na 3:1 dla "Fiołków". Żaden inny polski snajper nie może się z nim równać w tym sezonie.

22 mecze i 18 goli - taki jest w tym momencie klubowy dorobek Teodorczyka. Jedenaście bramek zdobył w lidze belgijskiej i siedem w Lidze Europy. W samej fazie grupowej trafiał już pięć razy i jest wiceliderem strzelców LE (prowadzi Aduriz - sześć trafień). Dzięki wygranej w Azerbejdżanie Anderlecht zapewnił sobie wyjście z grupy, a Teodorczyk kolejne przychylne komentarze. Biorąc pod uwagę dorobek w lidze i europejskich pucharach, żaden inny polski piłkarz nie może się z nim równać. Kamil Wilczek ma 13 goli, a Robert Lewandowski - 11.

O ile "Teo" jest wychwalany pod niebiosa, o tyle jego trener, Szwajcar Rene Weiler, jest w dużych tarapatach i grozi mu zwolnienie. Dla klubu ważniejsza niż LE jest bowiem liga belgijska, a po 15 kolejkach Anderlecht jest dopiero szósty, ze stratą 8 punktów do lidera Waregem.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: