SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna premier league Co za instynkt strzelecki! Angielski piłkarz zdobył gola... klejnotami [WIDEO]

Co za instynkt strzelecki! Angielski piłkarz zdobył gola... klejnotami [WIDEO]

24.01.2017, godz. 13:57
Darren Bent
foto: EAST NEWS

Darren Bent w przeszłości był jednym z czołowych angielskich napastników. Strzelał gole dla Tottenhamu, Sunderlandu czy Aston Villi, a teraz występuje w grającym w Championship Derby County. Ale na zapleczu Premier League nie zatracił swojego snajperskiego instynktu. W meczu ostatniej kolejki przeciwko Reading 32-letni piłkarz zdobył bramkę... klejnotami!

Darren Bent w przeszłości występował w wielu angielskich klubach. Strzelał gole dla Ipswich Town, Charltonu Athletic, Tottenhamu, Sunderlandu czy Aston Villi. W latach 2006-2011 wystąpił nawet 13 razy w reprezentacji i zdobył 4 bramki, a od 2015 roku jest piłkarzem Derby County, które występuje obecnie na zapleczu Premier League, czyli Championship.

I najwyraźniej nie zatracił swojego instynktu strzeleckiego. Co prawda w obecnym sezonie zdobył zaledwie cztery gole, ale ten ostatni był wyjątkowy. Bo rzadko się zdarza, by piłkarz trafił do siatki po strzale tą częścią ciała.

W 36. minucie meczu Derby County - Reading ładną akcją popisała sie drużyna gospodarzy. Piłkę z boku pola karnego dostał Richard Keogh, który mocno wstrzelił ją na piąty metr przed bramkę. Tam był już Darren Bent, ale zagranie było na tyle silne, że nie zdążył złożyć się do strzału nogą. Dlatego też do futbolówki postanowił przystawić... swoje klejnoty! Gol padł, trybuny oszalały, a sam napastnik początkowo też ruszył do narożnika cieszyć się razem z kibicami. Po kilku sekundach chyba jednak adrenalina minęła, a on sam z grymasem bólu na twarzy złapał się za krocze.

Zgadujemy, że Bent nigdy wcześniej w karierze nie strzelił tak bolesnego gola. Ale w końcu cel uświęca środki! A Derby County wygrało ostatecznie 3:2.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: