SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna reprezentacja Adam Nawałka: Dania to świetny zespół, ale znamy swoje możliwości

Adam Nawałka: Dania to świetny zespół, ale znamy swoje możliwości

07.10.2016, godz. 21:25
SZOK NAWAŁKA OSIWIAŁ PRZEZ STRES
SZOK NAWAŁKA OSIWIAŁ PRZEZ STRES foto: Super Express

W piątek Adam Nawałka po raz ostatni spotkał się z dziennikarzami przed meczem Polska - Dania. Selekcjoner drużyny narodowej wypowiedział się między innymi o treningach, które poprowadził w minionym tygodniu. Ocenił także bardzo pozytywnie naszego sobotniego przeciwnika.

Adam Nawałka z pewnością ma powody do myślenia. W pierwszym meczu eliminacji mistrzostw świata 2018 prowadzona przez niego reprezentacja Polski zaledwie zremisowała w Kazachstanie 2:2. Dlatego w sobotę przeciwko Danii biało-czerwoni nie mogą pozwolić sobie na stratę punktów. Według selekcjonera spacerku w Warszawie jednak nie będzie. – Są zespołem o wysokiej kulturze gry i świetnie zorganizowanym. Czeka nas bardzo trudne spotkanie, ale wierzymy we własne umiejętności i postaramy się wykorzystać atuty. Zespołowo i indywidualnie piłkarze dostali informacja dotyczące rywali, poznali ich mocne i słabe strony. Zdajemy sobie sprawę, że to będzie bardzo intensywny mecz, jesteśmy na to przygotowani - ocenił Nawałka.

Szef sztabu szkoleniowego zdradził także czym na treningach zajmowała się jego drużyna w minionym tygodniu. – Zajęcia były zindywidualizowane. Chcieliśmy, żeby niektórzy zregenerowali się po intensywnych dla nich ostatnich tygodniach, bo grali nie tylko w lidze, ale i w europejskich pucharach. Myślę, że taki cykl przygotowań był optymalny - wyjaśnił.

Mecz Polska - Dania odbędzie się w sobotę 8 października. Początek rywalizacji na PGE Narodowym w Warszawie o godzinie 20:45. Relacja NA ŻYWO w INTERNECIE dostępna będzie na sport.se.pl. Zapraszamy!

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: