SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna reprezentacja Bartosz Bereszyński: Nigdy się nie poddam w walce o miejsce w reprezentacji!

Bartosz Bereszyński: Nigdy się nie poddam w walce o miejsce w reprezentacji!

15.11.2016, godz. 06:54
Bartosz Bereszyński, Polska - Słowenia
foto: EAST NEWS

Bartosz Bereszyński wobec absencji Łukasza Piszczka dostał swoją szansę od pierwszej minuty przeciwko Słowenii we Wrocławiu. Jednak obrońca Legii Warszawa zdaję sobie sprawę z tego, jak ważnym zawodnikiem dla reprezentacji Polski jest gracz BVB. Czy uda mu się  zadomowić w kadrze Adama Nawałki na dłużej? Jakie są jego cele na zbliżające się miesiące?

Źródło: Super Express TV

Adam Nawałka zapowiedział, że spotkanie ze Słowenią będzie szansą dla zawodników, którzy wyróżniają się w LOTTO Ekstraklasie. Jednym z nich jest m.in. Bartosz Bereszyński. Prawy obrońca bardzo dobrze radzi sobie także w fazie grupowej Ligi Mistrzów. W związku z tym wobec tego, że selekcjoner dał wolne Robertowi Lewandowskiemu, Kamilowi Glikowi i Łukaszowi Piszczkowski szansę otrzymał właśnie gracz mistrzów Polski. - Czy po tym meczu jestem bliżej wyjściowej "jedenastki"? Jestem realistą i wiem jaka jest pozycja Łukasz Piszczka, jak dobry to jest zawodnik. Natomiast ja walczę o to, by być w tej reprezentacji, by grać w niej jak najwięcej. Nigdy się nie poddaję. Różne są sytuacje w życiu i zawsze trzeba być gotowym - powiedział zawodnik stołecznej ekipy.

- Słoweńcy to dobry zespół. Pokazali to dzisiaj i potwierdzają to w eliminacjach. Są na drugim miejscu za Anglią, z którą zremisowali. Mają dobrych piłkarzy. To był fajny mecz towarzyski. Rok 2016 dla polskiej piłki był bardzo udany. Euro 2016 było wyjątkowe, teraz te eliminacje są bardzo udane. Chcemy ten trend podtrzymać w 2017 roku i awansować na mistrzostwa świata w 2018 - dodał Bereszyński.

autor: Paweł Nowakowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: