SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna reprezentacja El. MŚ 2018: Czy są jeszcze bilety na mecz Polska - Rumunia? PZPN odpowiada

El. MŚ 2018: Czy są jeszcze bilety na mecz Polska - Rumunia? PZPN odpowiada

10.05.2017, godz. 18:50
Stadion Narodowy, Warszawa
Stadion Narodowy foto: Super Express

Mecz Polska - Rumunia w ramach eliminacji do mistrzostw świata 2018 cieszy się ogromną popularnością. W środę można było kupić bilety na to spotkanie, ale te rozeszły się dosłownie w kilka chwil! PZPN przyznał, że na chwilę obecną nie ma dostępnych wejściówek, ale kibice będą jeszcze mieli szansę na ich zakup i obejrzenie spotkania na żywo. Jak?

Mecz Polska - Rumunia to dla biało-czerwonych kolejny etap walki w el. MŚ 2018 w Rosji. Podopieczni Adama Nawałki są pierwsi w tabeli grupy "E", a 10 czerwca mają zrobić kolejny krok w kierunku mundialu. Nie dziwi więc, że zainteresowanie tym spotkaniem wśród kibiców jest ogromne. Do tego stopnia, że bilety na mecz rozeszły się w... kilka chwil!

10 maja ruszyła sprzedaż wejściówek dla posiadaczy kart kibica reprezentacji Polski. Okazało się jednak, że ci, którzy nieco się spóźnili, muszą obejść się smakiem. Miejsca na PGE Narodowym zostały błyskawicznie wyprzedane, a chętnych do obejrzenia tego spotkania wciąż nie brakuje. Wobec tego PZPN postanowił wydać oficjalny komunikat w którym czytamy, że są jeszcze szanse na zakup biletu!

Na portalu Łączy Nas Piłka pojawiło się oświadczenie związku, który zaznacza, że na stadion, na którym zostanie rozegrany mecz z Rumunią, może wejść 56 tys. fanów, a kartę kibica reprezentacji posiada aż 80 tys.! Mając na uwadze, że część miejsc zostanie przeznaczona dla partnerów biznesowych, sponsorów czy sympatyków gości to liczba widzów, którzy będą mogli wejść na PGE Narodowy, jest jeszcze mniejsza.

- Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że już pierwszego dnia sprzedaży biletów dla posiadaczy Karty Kibica Reprezentacji Polski na mecz eliminacji mistrzostw świata 2018 Polska – Rumunia, który odbędzie się 10 czerwca 2017 roku o godzinie 20:45 na PGE Narodowym, zostały wykupione wszystkie dostępne wejściówki. 70 procent miejsc biletowanych na stadionie, trafiły w całości do sprzedaży internetowej z pierwszeństwem dla Klubu Kibica Reprezentacji Polski. Polski Związek Piłki Nożnej zaznacza jednak, że ponad 16 tysięcy kibiców tylko umieściło bilety w koszyku podczas zakupu na portalu www.kupbilet.pl, nie podając przy tym wymaganych danych osobowych i numerów Kart Kibica. W przypadku niedopełnienia tego obowiązku i nie opłacenia rezerwacji, zamówienia te automatycznie zostaną anulowane, a bilety trafią z powrotem do sprzedaży internetowej - czytamy w komunikacie PZPN.

Ponadto wciąż nie wiadomo ilu kibiców z Rumunii zjawi się na meczu. Dla gości przeznaczona jest pula 2 tys. wejściówek, ale jeżeli nie zostanie ona wypełniona, to bilety na pozostałe miejsca także trafią do sprzedaży.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: