SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna reprezentacja Euro U-21: Bartosz Kapustka poprowadzi Polskę po medal?

Euro U-21: Bartosz Kapustka poprowadzi Polskę po medal?

16.06.2017, godz. 02:00
Bartosz Kapustka
Bartosz Kapustka podczas meczu Polska-Serbia foto:

Dziś reprezentacja Polski do lat 21 zaczyna młodzieżowe Euro meczem ze Słowacją. Liderem zespołu Marcina Dorny ma być Bartosz Kapustka (21 l.), który po nieudanym sezonie w Leicester będzie chciał udowodnić, że nie zapomniał, jak się gra w piłkę.

Rok temu Kapustka świetnie zagrał na Euro 2016 i zapracował na transfer Leicester. Niestety, nie przebił się do pierwszego zespołu mistrza Anglii i jego kariera przystopowała. - Oczekiwałem dużo więcej - nie ukrywa teraz.Nie wszystkim jego powołanie na młodzieżowe Euro przypadło do gustu, a najostrzejszy był Tomasz Hajto: "Jeżdżę po Krakowie i widzę reklamy zapowiadające Euro. Reklamuje je chłopak, który od roku nie zagrał w poważną piłkę ani jednego meczu. Powołujemy do reprezentacji chłopaka, dlatego że jest utalentowany i ktoś o nim tak powiedział rok temu?" - mówił Hajto w magazynie "Cafe futbol".

Kapustka ma świadomość, że nie może sobie pozwolić na to, by jego drugi sezon w Anglii był tak słaby jak pierwszy. - Zaraz po podpisaniu kontaktu trener Claudio Ranieri powiedział mi, że będę musiał być cierpliwy. Niestety, nie sądziłem, że tej cierpliwości będę potrzebował tak dużo. Będę walczył, aby w nowym sezonie moja sytuacja wyglądała dużo lepiej. Na MME chcę udowodnić, że wciąż prezentuję wysoki poziom - mówi.

Dziś reprezentacja Polski w Lublinie zmierzy się ze Słowacją i według bukmacherów faworytem są Biało-Czerwoni. - Eliminacje wykluczyły z mistrzostw Europy słabych i musimy być przygotowani na ciężką przeprawę z każdym zespołem. Nie będę składał deklaracji, że walczymy o złoto, ale zapewniam, że w drużynie jest świetna atmosfera - tłumaczy.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: