SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna reprezentacja Euro U-21: Patryk Lipski zagra z "dychą"

Euro U-21: Patryk Lipski zagra z "dychą"

09.06.2017, godz. 02:00
Patryk Lipski, Euro U-21, reprezentacja Polski
Patryk Lipski, Euro U-21, reprezentacja Polski foto: CYFRA SPORT

Piłkarze młodzieżowej reprezentacji przygotowują się w Arłamowie do mistrzostw Europy do lat 21, które rozpoczną 16 czerwca w Polsce. Podopieczni Marcina Dorny (37 l.) wybrali już numery, z jakimi zagrają w młodzieżowym Euro. Najbardziej prestiżową "dziesiątkę" wybrał rozgrywający Patryk Lipski (23 l.).

Piłkarze sami wybierali numery, z jakimi zagrają. Obyło się bez zgrzytów, choć kilku zawodników chciało grać z takim samym numerem. O pierwszeństwie wyboru decydował staż w kadrze. Z numerem "10" zagra Patryk Lipski, "1" wybrał Bartłomiej Drągowski (ale to nie znaczy, że będzie podstawowym bramkarzem na Euro), zaś z numerem "9" zagra Mariusz Stępiński (22 l.). Dawid Kownacki (20 l.) zadowolił się koszulką z numerem "14".

Na wczorajszym treningu trener Marcin Dorna miał do dyspozycji 18 zawodników. Trzech ćwiczyło indywidualnie na siłowni (Kędziora, Frankowski, Bednarek), a Karol Linetty przyleci do Arłamowa po meczu "dorosłej" reprezentacji z Rumunią. Jedynym kontuzjowanym na zgrupowaniu jest napastnik Krzysztof Piątek (22 l.), który zmaga się z urazem prawej pięty.

autor: MF (Arłamów) zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: