SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna reprezentacja Euro U-21. Trener Lecha reklamuje Kownackiego: To nowy Lewandowski!

Euro U-21. Trener Lecha reklamuje Kownackiego: To nowy Lewandowski!

15.06.2017, godz. 13:38
Dawid Kownacki, Euro U-21, reprezentacja Polski
Dawid Kownacki, Euro U-21, reprezentacja Polski foto: CYFRA SPORT

Dawid Kownacki ma być jedną z gwiazd Euro U-21 w Polsce, ale przede wszystkim główną armatą biało-czerwonych. Kibice liczą na jego gole i choć zabraknie go w pierwszym spotkaniu, to zdaniem trenera Lecha Poznań, Nenada Bjelicy, Kownacki zdąży pokazać swoją wartość na młodzieżowych mistrzostwach Europy. Jak sam stwierdził, jego podopieczny może być nowym Robertem Lewandowskim!

O Dawidzie Kownackim głośno jest we Włoszech, bo po młodzieżowych mistrzostwach Europy ma oficjalnie zostać nowym piłkarzem Sampdorii. W ataku drużyny Serie A miałby zastąpić innego młodego, niezwykle uzdolnionego napastnika - Patricka Schicka. 21-latek z Czech, który także zaprezentuje swoje umiejętności na Euro U-21, jest już po słowie z Juventusem Turyn. W poprzednim sezonie obaj piłkarze mieli podobne statystyki: Kownacki (33 mecze 12 goli), Schick (35/13). Należy jednak pamiętać, że "Kownaś" strzelał w Ekstraklasie, a Czech w znacznie lepszej lidze - Serie A.

Sprawdź: Plan transmisji młodzieżowych mistrzostw Europy

Włosi wierzą jednak w to, że Polak godnie zastąpi Schicka i zostanie "nowym Lewandowskim". Z takim stwierdzeniem o Kownackim zgodził się na łamach "Secolo XIX" trener Lecha Poznań. - Kownacki ma wszystko, by stać się nowym Lewandowskim. Od zawsze porównuje się go z Robertem. Obaj wybili się w Lechu, a na dodatek mają podobny styl gry - mówił Bjelica.

Czy Dawid Kownacki potwierdzi te słowa na Euro U-21? Na to trzeba będzie poczekać przynajmniej do drugiego meczu Polaków. W pierwszym, ze Słowacją, młody napastnik nie będzie mógł wystąpić. Jest zawieszony za kartki.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: