SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna reprezentacja Jak wyglądają wybory w PZPN? Sposób elekcji szefa polskiej piłki

Jak wyglądają wybory w PZPN? Sposób elekcji szefa polskiej piłki

28.10.2016, godz. 10:27
Józef Wojciechowski i Zbigniew Boniek
Józef Wojciechowski i Zbigniew Boniek foto: Super Express

Już w piątek 28 października w Warszawie odbędzie się zjazd delegatów Polskiego Związku Piłki Nożnej, na którym wybrany zostanie szef polskiego futbolu na kolejne cztery lata. O stanowisko ubiegają się Zbigniew Boniek i Józef Wojciechowski. W jaki sposób zostanie wyłoniony nowy prezes?

Zjazd delegatów Polskiego Związku Piłki Nożnej rozpocznie się w piątek 28 października około godziny 11:00 w Warszawie. Zapewne dopiero po kilku godzinach odbędzie się głosowanie na prezesa, który przez kolejne cztery lata będzie rządził futbolem nad Wisłą. Do stolicy przyjedzie 118 delegatów, którzy będą mieli prawo głosu. Najwięcej do powiedzenia mają wojewódzkie Związki Piłki Nożnej, które posiadają sześćdziesięciu elektorów.

Trzydzieści dwa głosy mają kluby z Ekstraklasy, a osiemnaście - pierwszoligowcy. Trzech przedstawicieli na zjeździe reprezentować będzie Stowarzyszenie Trenerów, po dwóch - środowisko piłki kobiecej i futsalu, jednego - sędziowie. Zwycięzcą walki o fotel będzie ten kandydat, który w pierwszej turze zdobędzie bezwzględną większość głosów (50 procent plus jeden głos) lub w drugiej - zwykłą większość.

Wybory w PZPN już dziś! Kto wybierze szefa polskiej piłki?

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: