SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna reprezentacja Polska - Słowenia: Skład biało-czerwonych. Adam Nawałka zaskoczył

Polska - Słowenia: Skład biało-czerwonych. Adam Nawałka zaskoczył

14.11.2016, godz. 19:53
Łukasz Teodorczyk, Polska - Armenia, el. MŚ 2018
foto: EAST NEWS

Znamy już skład naszej reprezentacji na mecz towarzyski Polska - Słowenia we Wrocławiu. Zgodnie z przewidywaniami selekcjoner Adam Nawałka od pierwszej minuty posłał do boju piłkarzy, którzy na co dzień siedzą na ławce rezerwowych drużyny narodowej. W wyjściowym składzie znalazło się także miejsce dla jedynego debiutanta na zgrupowaniu biało-czerwonych.

Chyba wszyscy spodziewali się, że mecz Polska - Słowenia będzie poligonem doświadczalnym dla rezerwowych. Jednak chyba nikt nie sądził, że Adam Nawałka aż tak zamiesza składem. W weekend ze zgrupowania zwolnił Roberta Lewandowskiego, Łukasza Piszczka i Kamila Glika. Ich miejsce w poniedziałek zajmą Bartosz Bereszyński, Thiago Cionek i Łukasz Teodorczyk. Dla tego ostatniego spotkanie ze Słowenią może być ostatnią szansą na przekonanie do siebie kibiców. Po aferze alkoholowej "Teo" wiele stracił w oczach fanów.

Polska - Słowenia LIVE. Relacja NA ŻYWO [WYNIK, SKŁADY]

Niespodzianką jest także obsada bramki. We Wrocławiu między słupkami stanie Artur Boruc. Wydawało się, że miejsce Łukasza Fabiańskiego zajmie Wojciech Szczęsny, ale selekcjoner najwyraźniej chce pokazać, że wciąż wierzy jednemu z najbardziej doświadczonych piłkarzy w kadrze. Najmniej doświadczony na zgrupowaniu Jacek Góralski z Jagiellonii Białystok również dostanie swoją szansę w poniedziałkowej rywalizacji w stolicy Dolnego Śląska.

Skład Polski na mecz Polska - Słowenia: Artur Boruc - Bartosz Bereszyński, Thiago Cionek, Michał Pazdan, Artur Jędrzejczyk - Grzegorz Krychowiak - Paweł Wszołek, Jacek Góralski, Krzysztof Mączyński - Bartosz Kapustka - Łukasz Teodorczyk

 

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: