SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna reprezentacja Tomasz Hajto show. Złote myśli komentatora z meczu Polska - Rumunia

Tomasz Hajto show. Złote myśli komentatora z meczu Polska - Rumunia

11.06.2017, godz. 13:01
Tomasz Hajto
Tomasz Hajto foto: Jakub Piasecki/CYFRASPORT

Mecz Polska - Rumunia był kolejnym spotkaniem, w którym Tomasz Hajto pracował jako komentator. Boiskowe wydarzenia przedstawiał obok Mateusza Borka. Nie obyło się bez kultowych już tekstów, które pokochali kibice nad Wisłą. Tym razem były obrońca naszej kadry mówił między innymi o truskawce na torcie oraz próbował wymienić słynny skład Kamerunu.

Tomasz Hajto od dłuższego czasu na antenie Polsatu towarzyszy Mateuszowi Borkowi podczas komentowania meczów reprezentacji. Nie inaczej było w sobotę, gdy na PGE Narodowym kibice oglądali spotkanie Polska - Rumunia w ramach el. MŚ 2018. Były obrońca naszej kadry po raz kolejny starał się ubarwić relację telewidzom we wszelki możliwy sposób i wychodziło mu to fantastycznie, a niektóre dialogi Hajty i dziennikarza zapewne wpiszą się na stałe do historii Internetu.

Przeczytaj: Polska będzie siódma w rankingu FIFA!

Trzeba jednak przyznać, że były trener Jagiellonii Białystok przynosi biało-czerwonym szczęście. Zespół Adama Nawałki gra świetnie, a co najważniejsze wygrywa i jest bardzo bliski awansu na przyszłoroczny mundial w Rosji. Co więcej, Polacy pną się także w rankingu FIFA. W lipcu będą co najmniej na siódmej pozycji, co oznacza, że podczas losowania grup mistrzostw świata mogą zostać rozstawieni w pierwszym koszyku.

Najlepsze teksty Tomasza Hajty z meczu Polska - Rumunia:

- Reprezentacja Rumunii to jak zranione zwierzę na polowaniu. Dopóki żyje, może cię ugryźć.
- Życie piłkarza jest jak chodzenie po górach: raz się jest na dole, raz się jest na szczycie.
- Ta akcja, jak to mówimy, to była truskawka na torcie.
- Łukasz Teodorczyk w tym sezonie: 30 goli i 5 bramek.
Mateusz Borek: Dzieciaki na podwórkach mogą zakładać replikę koszulki "Lewego". Tomasz Hajto: Nie tylko replikę, oryginał też się znajdzie. Borek: (chwila ciszy) Powiedziałem replikę, nie podróbę.
Hajto: Pamiętam skład Kamerunu, ten najsłynniejszy. Borek: To nie czas na to, tak jak nie czas na skład Kaiserslautern.
Hajto: Łza się w oku kręci, że nie miałem okazji grać na takim stadionie. Borek: Zorganizujemy ci drugi benefis. Hajto: Nawet nie miałem pierwszego.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: