Autor: AP PHOTO Chorwacja - Włochy

Euro 2024: Grupa B

Chorwacja – Włochy WYNIK. Włosi wyrównali w ostatniej akcji meczu!

2024-06-24 23:11

Chorwacja była w bardzo trudnej sytuacji przed ostatnią kolejką fazy grupowej. Brązowi medaliści poprzedniego mundialu przegrali wysoko pierwszy mecz z Hiszpanią, a z najłatwiejszym rywalem w grupie, Albanią, tylko zremisowali i byli na ostatnim miejscu z jednym punktem na koncie. Zwycięstwo dałoby im pewne wyjście z grupy, ale Włosi nie zamierzali niczego zostawiać przypadkowi, a im pewny awans dawał remis. Choć przegrywali od 55. minuty, to wyrównali w ostatniej akcji meczu i zapewnili sobie wyjście z drugiego miejsca. Chorwaci co prawda jeszcze nie odpadli, ale mają bardzo małe szanse na awans z 3. lokaty.

Chorwacja – Włochy 1:1 (0:0)

Bramki: Modrić (55') - Zaccagni (90 + 8')

Kartki: żółte: Sucić (24'), Modrić (60'), Ivanusec (73'), Pongracić (78'), Stanisić (82'), Brozović (90 + 1') - Calafiori (90 + 3'), Fagioli (90 + 6')

Chorwacja: Livaković - Stanisić, Sutalo, Pongracić, Gvardiol - Modrić (Majer 80'), Brozović, Kovacić (Ivanusec 70') - Sucić (Perisić 70'), Kramarić (Juranović 90'), Pasalić (Budimir 46').

Włochy: Donnarumma - Di Lorenzo, Bastoni, Calafiori, Darmian (Zaccagni 81') - Barella, Jorginho (Fagioli 81') - Raspadori (Scamacca 75'), Pellegrini (Frattesi 46'), Dimarco (Chiesa 57') - Retegui.

To już wszystko z naszej strony. Dziękujemy za uwagę i do zobaczenia przy kolejnych relacjach na żywo na sport.se.pl.

90 + 9'

KONIEC! Włochy zajmują drugie miejsce, a Chorwaci z 2 punktami na 3. miejscu raczej mogą pożegnać się z awansem!

90 + 8'

Calafiori ruszył na przebój, zagrał na lewo do Zaccagniego, który strzałem technicznym z pierwszej piłki pokonał Livakovicia!

90 + 8'

GOOOOOOOOOOOOOL! Zaccagni!!!

90 + 7'

Budimir fauluje rywala w ataku. Jeszcze szansa dla Włoch.

90 + 6'

Posypały się kartki. Fagioli dostaje kartkę za faul na Gvardiolu.

90 + 5'

Fatalny strzał Perisicia spod linii końcowej.

90 + 5'

Krótkie rozegranie z rzutu wolnego i Chorwacja utrzymuje się przy piłce, kradnie czas.

90 + 4'

Jeszcze rzut wolny dla Chorwacji.

90 + 2'

Nawet nie było strzału po rzucie rożnym. Juranović poszedł z kontrą, Calafiori fauluje i dostaje za to kartkę.

90 + 2'

Strzał Scamacki z dystansu, będzie jeszcze rzut rożny.

90 + 1'

Chorwaci próbowali wyjść z kontrą, lecz Brozović wyciął jednego z rywali i dostaje żółtą kartkę.

90 + 1'

Sędzia doliczył aż 8 minut!

89'

Ostatnia zmiana u Chorwatów, Juranović za Kramaricia.

87'

Świetna akcja Włochów, Chiesa wzdłuż bramki, ale Frattesi i Scamacca nie trafiają w piłkę!

85'

Jeszcze centra Brozovicia, ale za mocno i Donnarumma łapie.

84'

Zamieszanie w polu karnym Włochów, Majer i Budimir ruszali do piłki, ale Calafiori zdołał to jeszcze wybić!

82'

Zaccagni od razu dostaje mocny wślizg od Stanisicia, Chorwat ukarany żółtą kartką.

81'

Jeszcze dwie zmiany u Włochów. Darmian i Jorginho schodzą, wchodzą Zaccagni i Fagioli.

80'

Zmiana w drużynie Chorwacji, Majer za Modricia.

80'

Świetne dośrodkowanie Brozovicia i Bastoni w ostatniej chwili strąca piłkę sprzed Budimira!

79'

Włosi mieli dużą przewagę, jednak nie wykorzystali jej, a czasu upłynęło bardzo dużo.

78'

Chiesa zatrzymywany przez Pongracicia, żółta kartka.

75'

Zmiana u Włochów - Scamacca za Raspadoriego.

73'

Żółta kartka dla Ivanuseca za protesty.

73'

Dwie kolejne wrzutki w pole karne Chorwatów nie przyniosły nawet strzału na bramkę Livakovicia.

72'

Raspadori uderza bezpośrednio, piłka odbija się od muru i wychodzi za linię końcową.

72'

Rzut wolny dla Włochów ok. 25 metrów od bramki Chorwacji.

70'

Dwie zmiany w Chorwacji - Sucić i Kovacić schodzą, wchodzą Ivanusec i Perisić.

68'

Chorwaci wybijają piłkę po dośrodkowaniu z kornera, lecz Włosi utrzymują się przy piłce.

68'

Frattesi wywalczył kolejny rzut rożny dla Włochów.

67'

Darmian dostaje piłkę kilka metrów przed bramką Chorwacji z lewej strony, ale za długo zwlekał ze strzałem i został zablokowany!

66'

Rajd Chiesy, który zagrywa do Frattesiego, ten próbował jeszcze zagrać do Reteguiego, lecz piłka odbita od obrońców leci w ręce Livakovicia.

65'

Bez strzału Włochów po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

65'

Chiesa próbuje centrować z prawej strony i zostaje zablokowany. Kolejny korner.

61'

Znów Bastoni próbował głową, tym razem piłka szybuje ponad bramką Livakovicia!

60'

Żółta kartka dla Modricia za faul na Frattesim.

58'

Dośrodkowanie z rzutu rożnego wypiąstkowane przez Livakovicia.

58'

Akcja Włochów, Frattesi próbował strzału i został zablokowany.

57'

Zmiana w drużynie Włoch. Chiesa za Dimarco.

55'

Tuż po rzucie karnym Chorwacja wyprowadziła atak, Donnarumma obronił strzał Budimira, ale piłka odbiła się pod nogi Modricia, który z kilku metrów pokonał bramkarza Włochów!

55'

GOOOOOOOOOOOL! MODRIIIIIIIIĆ!

54'

DONNARUMMA BRONI!

53'

Karny! Frattesi dotknął piłkę ręką we własnym polu karnym. Strzelać będzie Modrić.

52'

Brozović z prawego skrzydła w pole karne, piłka trafiła do Kramaricia, który próbował strzału, lecz piłka trafia w rękę jednego z obrońców!

49'

Zamieszanie w polu karnym Włochów, znów jednak bez strzału! Włoski póki co zepchnięci do obrony.

47'

Dobry atak Chorwacji zakończony niecelnym podaniem Stanisicia z prawego skrzydła.

46'

Grają!

PRZERWA

Zmiany w obu drużynach. Budimir wchodzi za Pasalicia w drużynie Chorwacji i Frattesi za Pellegriniego w drużynie Włoch.

PRZERWA

Piłkarze powoli wracają na boisko.

45 + 1'

Koniec pierwszej połowy!

45 + 1'

Minuta doliczona przez sędziego.

45'

Teraz dłużej rozgrywają Włosi. Końcówka pierwszej połowy niezwykle leniwa w wykonaniu obu zespołów.

43'

Wielu klarownych okazji faktycznie nie było.

40'

Chorwaci zdecydowanie częściej chcą prowadzić piłkę i atakować pozycyjnie.

37'

Krótkie rozegranie rzutu rożnego przez Chorwatów nieudane, Modrić niecelnie dośrodkowuje z okolic lewego narożnika pola karnego.

24'

Sucić podcina Pellegriniego i ogląda żółtą kartkę.

36'

Teraz Pellegrini próbował strzału z okolic linii pola karnego, Livaković spokojnie broni.

34'

Tempo zdecydowanie spadło.

31'

Modrić centruje płasko spod linii końcowej z prawej strony, Donnarumma odbija jednak piłkę, zanim ta dociera do któregoś z Chorwatów!

30'

Chwila spokoju, znów piłka w posiadaniu Chorwatów.

28'

Kolejny korner dla Włochów, ale teraz bez zagrożenia.

27'

Bastoni pozostawiony sam na sam, uderza głową z kilku metrów, ale Livaković jakoś to dobija!

26'

Retegui próbuje strzału z kilku metrów z lewej strony, Livaković odbija na rzut rożny.

23'

Krótkie rozegranie rzutu rożnego i tak kończy się dośrodkowaniem, tym razem bardzo niecelnym. Livaković zacznie od bramki.

22'

Pellegrini dogrywa z rzutu rożnego na bliższy słupek i piłka od razu wybita. Ta jednak zaraz wraca na prawo do Jorginho, ten zgrywa do środka do Reteguiego, który strzela, ale zostaje zablokowany! Kolejny korner, teraz z lewej strony.

21'

Centra z lewej strony boiska na głowę Reteguiego, ten uderza, lecz minimalnie koło słupka! Bardzo dobra okazja Włochów. Będzie jeszcze korner z prawej strony.

5'

Potężna bomba Sucicia, Donnarumma z trudem broni!

19'

Retegui prawie urwał się z piłką na bramkę Chorwatów, Pongracić poturbował go przy interwencji i będzie rzut wolny dla Włochów.

17'

Stanisić próbował centrować z prawego skrzydła, piłka zablokowana leci wysoko do góry i pewnie chwyta ją Donnarumma. Nie będzie nawet kornera.

15'

Podanie z kornera na bliższy słupek wybite przez obrońców, Modrić próbował ruszyć lewą stroną z kontrą, ale został zatrzymany przez dwóch rywali.

14'

Rzut rożny dla Włochów z prawej strony boiska.

13'

Groźne podanie w pole karne Włochów wybite w ostatniej chwili przez Calafioriego!

11'

Odpowiedź Włochów, Dimarco dobrze dogrywa, teraz z lewej strony i Pellegrini próbował strzału głową, ale zrobił to niecelnie.

10'

Chorwaci znów przejęli posiadanie piłki i długo rozgrywają atak pozycyjny.

7'

Di Lorenzo próbował zagrać przed bramkę z prawego skrzydła do Reteguiego, obrońcy przecinają to podanie.

5'

Dośrodkowanie Modricia z rzutu rożnego zbyt słabe, Włosi przejmują.

4'

Daleka piłka do Kramaricia, ten jednak wyblokowany przez Bastoniego.

3'

Chorwaci długo rozgrywają piłkę, spokojnie szukają swoich szans.

1'

Zaczęli!

Za nami już hymny obu państw.

Dobry wieczór! Już za kilkanaście minut rozpocznie się niezwykle ważne starcie Chorwacji z Włochami.

Witamy w relacji na żywo z meczu Chorwacja - Włochy w ostatnim meczu fazy grupowej w grupie B. Start meczu o 21:00, bądźcie z nami.

Chorwacja – Włochy LIVE Euro 2024 online

Grupa B jest z pewnością obok grupy D jedną z najtrudniejszych na całych mistrzostwach. Hiszpania, Włochy i Chorwacja to drużyny, które spokojnie mogły być przed turniejem typowane do medalu. Tym bardziej może być zaskakujące, że malutka Albania już zdołała rzucić wyzwanie wielkim rywalom i postawiła Chorwację w bardzo trudnej sytuacji – brązowi medaliści mundialu w Katarze mają tylko punkt na punkcie i potrzebują minimum punktu, by w ogóle myśleć o awansie, ale to może być niewystarczające – wówczas muszą oni liczyć na wysoką porażkę Albanii z Hiszpanią. Ewentualne zwycięstwo da jednak Chorwatom pewny awans, bowiem wówczas zajmą najpewniej 2. miejsce w tabeli (chyba że Albania pokona Hiszpanię z odpowiednim bilansem bramek).

Chorwacja – Włochy RELACJA na żywo [WYNIK i SKŁADY]

Dlatego też Włosi z pewnością nie będą chcieli tak łatwo oddać zwycięstwa. Co prawda trudno przewidywać, że Albania pokona Hiszpanów, ale gdyby tak się stało, a broniący tytułu mistrzowie Europy przegraliby z Chorwacją, to znaleźliby się poza turniejem. Włochom pasować będzie nawet remis, bowiem niezależnie od wszystkiego zajmą oni wówczas 2. miejsce w tabeli (nawet jak Albania pokona Hiszpanów, bowiem obie drużyny będą miały wtedy 4 punkty, ale Włosi mają lepszy bilans meczów bezpośredni z Albańczykami.)