Czechy - Turcja

Autor: AP PHOTO/EBRAHIM NOROOZI Czechy - Turcja

Euro 2024

Czesi za burtą Euro 2024! Nokaut w ostatnich minutach. Turcja górą na koniec fazy grupowej [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]

2024-06-26 23:00

Przed rozpoczęciem rywalizacji w grupie F Euro 2024 wielu fanów mogło spodziewać się, że Czesi awansują do fazy pucharowej, ale tak się nie stało. Nasi południowi sąsiedzi zdobyli tylko jeden punkt w trzech meczach, a w ostatnim spotkaniu ulegli Turcji 1:2, tracąc ostatnią bramkę na chwilę przed zakończeniem rywalizacji. W ten sposób to Portugalia i Turcja awansowały z pierwszego i drugiego miejsca, a Gruzja wywalczyła awans jako jedna z ekip, które zajęły trzecie miejsce w swoich grupach.

Czechy - Turcja 1:2 (0:0)

Bramki: 51. Calhanoglu, 90+4. Tosun - 66. Soucek

Kartki: Barak (dwie żółte), Schick, Jaros, Cerv, Krejci - Ozcan, Yildiz, Yuksek, Gunok, Cakir, Muldur, Akaydin, Ayhan, Kokcu

Czechy: Stanek (55. Kovar) - Holes, Hranac, Krejci - Coufal, Soucek, Provod (75. Lingr), Jurasek D. (81. Jurasek M.)- Barak - Chytil (55. Kuchta), Hlożek (55. Chory)

Turcja: Gunok - Muldur, Akaydin, Demiral, Kadioglu - Yuksek (63. Yokuslu), Ozcan (46. Ayhan) - Guler (76. Tosun), Calhanoglu (87. Kokcu), Yildiz (76. Akturkoglu) - Yilmaz

Czy Niemców stać na zdobycie mistrzostwa Europy?
Na żywo

Czechy - Portugalia

Już tylko chwila i zaczynamy ostatnie mecze fazy grupowej Euro 2024

Tak na murawę wyjdą Czesi

Tak z kolei mecz rozpoczną Turcy

PIŁKARZE WYCHODZĄ NA MURAWĘ!

1'

GRAMY! Przy piłce Czesi

2'

Kontra Czechów!

3'

Bramkarz paruje strzał na rzut rożny

5'

Calhanoglu potknął się w polu karnym Czechów i piłka opuszcza boisko.

7'

Yildiz nabił rywala. Korner dla Turcji

11'

Barak ogląda pierwszą żółtą kartkę w meczu

13'

Długi rajd Gulera zakończony strzałem, ale piłka mija bramkę

15'

Piłka wzdłuż bramki reprezentacji Turcji, ale Hlożek nie trafił w futbolówkę!

17'

Nie było spalonego, a Hranac z kilku metrów główkuje nad bramką rywali! To powinna być bramka

Dwie świetne akcje Czechów zmarnowane w 2 minuty

20'

BURAK OGLĄDA DRUGĄ ŻÓŁTĄ KARTKĘ ZA STEMPEL NA NOGĘ GULERA! CZESI GRAJĄ W OSŁABIENIU

24'

Soucek dal się nabić przez Turków w ich polu karnym. Grę wznowi bramkarz

27'

Guler już składał się do nożyc, ale piłka zablokowana i wybita na rożny w ostatniej chwili!

30'

Wszyscy Czesi stoją przed własnym polem karnym, a Turcja podaje po obwodzie szukając okazji, żeby dograć w szesnastkę.

31'

Chytil nieprzepisowo zatrzymany i Ozcan ogląda żółty kartonik.

32'

Naciska coraz śmielej Turcja. Kolejny korner dla nich

35'

Schick ukarany kartką pomimo tego, że nawet nie gra. Czech domagał się kary indywidualnej dla jednego z Turków i sam ją dostał

36'

Yildiz kiwał, kiwał i wyszedł z piłką poza boiską, a przy okazji zarobił jeszcze kartkę za nadepnięcie Hranaca

40'

Czesi wybijają piłkę jak najdalej własnego pola karnego próbując zgasić zapędy rywali

43'

Kręci głową Coufal po nieudanej akcji. Nie tak ten mecz sobie Czesi zaplanowali. Wszystko im się wymyka

45'

KONTRA CZECHÓW DWÓCH NA TRZECH!

45'

Piłka do Juraska, a ten uderza w bramkarza!

45+1'

Sędzia doliczył 3 minuty

45+4'

Nic się tu już nie wydarzy w pierwszej połowie. Arbiter zaprasza zawodników do szatni. Przerwa, 0:0

Powoli wracają na murawę

46'

Gramy dalej, przy piłce Turcja

47'

Stanek broni strzału Turków! Piekielnie mocne rozpoczęcie drugiej połowy!

49'

Yuksek ukarany żółtą kartką za nadmierną ostrość.

51'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! CALHANOGLU WYPROWADZA TURCJĘ NA PROWADZENIE

Bronił jak szalony Stanek, ale ostatecznie skapitulował

55'

Bramkarz Czechów ucierpiał podczas ostatniej interwencji i już nie wróci między słupki. Stanka zmienia Kovar

55'

Wymiana również czeskich napastników. Kuchat i Chory za Chytila i Hlożka.

58'

Chory za bardzo wziął do siebie "walkę o piłkę" i powalił rywala w jego polu karnym.

62'

Chory uderzony łokciem w oko podczas walki o piłkę przy polu karnym rywali. Okazja z rzutu wolnego!

65'

Bramkarz Turków ukarany kartką za opóźnianie gry

66'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Czesi wyrównują

Sytuację sprawdza jeszcze VAR. Chodzi o kontakt Chory'ego z bramkarzem rywali

GOL UZNANY!

73'

Yildiz wjechał w pole karne, zakręcił się, zakręcił rywalami, ale w ostatniej chwili zablokowany!

74'

Jurasek bije pięścią w bandę, bo tak fatalnie wyprowadził sobie piłkę, że ta aż opuściła boisko.

78'

Kibice Turcji obrzucili narożnik kubkami i butelkami, co uniemożliwiało przez chwilę wykonanie rzutu rożnego przez Czechów.

82'

Gol Czechów, ale wcześniej był gwizdek sędziego, bo Kuchta faulował tureckiego obrońcę

87'

Yokuslu huknął zza pola karnego, ale nad bramką Czechów!

90'

Świetnie szła kontra Turków i Tosun nagle wybił piłkę poza boisko. Za mocne podanie.

90+1'

Sędzia dolicza 6 minut do drugiej części meczu

90+1'

KREJCI JAKO 14. DZISIAJ OGLĄDA ŻÓŁTĄ KARTKĘ

90+3'

Akcja Czechów lewą stroną, ale dośrodkowanie opuszcza plac gry

90+4'

GOOOOOOOOOOOOOOOOL! Turcja znów prowadzi! Czesi dobici!

90+6'

Sędzia jeszcze pozwala grać, ale Turcja trzyma po prostu piłkę jak najdalej swojej bramki.

90+8'

KONIEC! Czesi 1:2 Turcja i to właśnie nasi południowi sąsiedzi odpadają z grupy F! Portugalia, Turcja i Gruzja z awansem

I to wszystko z naszej strony. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje na żywo na portalu sport.se.pl!

Czechy - Turcja RELACJA NA ŻYWO. Euro 2024 mecz Czechy - Turcja dzisiaj 26.06.2024 na żywo WYNIK

Przed nami ostatni dzień fazy grupowej mistrzostw Europy 2024 i niebawem poznamy pełną listę szczęśliwców, którzy zagrają w fazie pucharowej Euro 2024. Przed rozegraniem ostatniego meczu w grupie F, tylko Portugalia jest już pewna miejsca w kolejnej rundzie po wygraniu dwóch spotkań - z Czechami oraz Turcją. Teraz obie te ekipy walczyć będą w bezpośrednim pojedynku o drugie miejsce w grupie F, które daje bezpośredni awans do fazy pucharowej. Przed spotkaniem Czechy - Turcja w zdecydowanie lepszej sytuacji są piłkarze Vincenzo Montelli. Turcja po wygraniu 3:1 z Gruzją oraz porażce 0:3 z Portugalią ma na swoim koncie 3 oczka. Czesi z kolei po porażce z Portugalczykami 1:2 jedynie zremisowali z Gruzją 1:1 i z zaledwie jednym oczkiem okupują obecnie trzecie miejsce w tabeli. Nawet remis nic nie da naszym południowym sąsiadom, którzy potrzebują pełnej puli, aby awansować do fazy pucharowej. Zapraszamy na relację na żywo z meczu Czechy - Turcja. Początek o godzinie 18:00.