Piłka nożna, Jude Bellingham, Anglia, reprezentacja

Autor: AP Jude Bellingham

Euro 2024: Grupa C

Dania – Anglia WYNIK. Anglia tylko remisuje z Danią! Sytuacja w grupie C niezwykle wyrównana

2024-06-20 19:55

Reprezentacja Anglii znów strzeliła tylko jednego gola, ale tym razem, w przeciwieństwie do meczu z Serbią, dostali odpowiedź. Duńczycy wyrównali po pięknym strzale Hjulmanda i choć oddali zdecydowanie więcej strzałów od "Synów Albionu" to ostatecznie wynik zatrzymał się na 1:1. To sprawia, że Anglia jest już w zasadzie pewna awansu, ale szanse na niego zachowały także Dania, Słowenia oraz Serbia. Niżej zapis naszej relacji na żywo z meczu Dania - Anglia.

Dania - Anglia 1:1 (1:1)

Bramki: Hjulmand (34') - Kane (18')

Kartki: żółte: Vestergaard (27'), Maehle (73') - Gallagher (62')

Dania: Schmeichel - Andersen, Christensen, Vestergaard - Maehle, Hjulmand (Norgaard 82'), Hojbjerg, Kristiansen (Bah 57') - Eriksen (Skov Olsen 82') - Hojlund (Poulsen 67'), Wind (Damsgaard 57').

Anglia: Pickford - Walker, Stones, Guehi, Trippier - Alexander-Arnold (Gallagher 54'), Rice - Saka (Eze 69'), Bellingham, Foden (Bowen 69') - Kane (Watkins 69').

Dania - Anglia

Co prawda po tym meczu Anglia ma już 4 punkty, więc i w zasadzie pewny awans, nawet z trzeciego miejsca. Ale kibice dają wyraźnie do zrozumienia, że taka gra ich ulubieńców im się nie podoba.

90 + 3'

KONIEC MECZU! Dania remisuje z Anglią!

90 + 3'

Pickford zagrywa w kierunku pola karnego Danii, lecz obrońcy od razu wybijają.

90 + 2'

Jeszcze rzut wolny dla Anglii.

90'

Sędzia dolicza 3 minuty!

90'

Świetny pressing Danii, ale aut ostatecznie dla Anglików na ich połowie.

89'

Niecelne podanie Walkera, Schmeichel zacznie od bramki.

88'

Poulsen fauluje Guehiego w środku pola.

87'

Dania rozgrywa atak pozycyjny.

85'

Kolejna strata Anglii, z 16. metra uderza Hojbjerg, lecz robi to niecelne. Fatalne kilka minut Anglii.

84'

Centra z kornera, Christensen uderza z 5. metra i... nie trafia!

83'

Bah świetnie odebrał piłkę Guehiemu, ruszył w pole karne, ale za długo zwlekał z podaniem i Guehi zdążył wrócić i to zablokować!

82'

Ostatnie zmiany w Danii. Schodzą Eriksen i Hjulmand, wchodzą Norgaard i Skov Olsen.

80'

Fani nie mają litości dla Anglii.

79'

Eze próbował uruchomić Watkinsa, jak wcześniej Bellingham, ale zrobił to zbyt mocno.

78'

Poulsen przegrywa walkę na skrzydle z Guehim. Anglia odzyskuje piłkę.

75'

I kolejny, który nie przyniósł zagrożenia. Dania w posiadaniu piłki.

74'

Kolejny rzut rożny dla Anglii.

73'

Hojbjerg próbuje z dystansu, Pickford odbija do boku. Tam Maehle próbuje zabrać piłkę jednemu z Anglików, ale ostro go fauluje i dostaje żółtą kartkę.

72'

Jeszcze rzut rożny dla Anglii, ale zakończył się on tylko kontrą Danii.

71'

Świetne prostopadłe podanie Bellinghama do Watkinsa, ten próbuje z ostrego kąta, lecz Schmeichel broni!

71'

Anglia utrzymuje się przy piłce, póki co bez strzału.

69'

Potrójna zmiana w Anglii. Kane, Saka i Foden schodzą, wchodzą Watkins, Eze i Bowen.

67'

Damsgaard sytuacyjnie, z powietrza, tuż zza pola karnego, ale Pickford tylko czekał na tę piłkę, choć strzał był mocny.

66'

Błąd Rice'a przy podaniu do kolegi z obrony i rzut rożny dla Danii. Ale wcześniej zmiana w Danii, Poulsen za Hojlunda.

64'

Teraz Eriksen próbował z około 20 metrów, bardzo niecelnie.

62'

Gallagher żółta kartka za ostry faul na Christensenie.

61'

Eriksen próbuje dośrodkować ze stojącej piłki, ale trafia w mur.

61'

Walker fauluje Hojbjerga. Rzut wolny dla Danii, dobre miejsce do dośrodkowania.

59'

Saka indywidualnie na prawym skrzydle, zdecydował się strzał z okolic narożnika pola karnego i zrobił to bardzo niecelnie.

57'

Podwójna zmiana w reprezentacji Danii. Wind i Kristiansen schodzą, wchodzą Damsgaard i Bah.

56'

Foden z dystansu i teraz trafia w słupek!

54'

Zmiana w Anglii, Gallagher za Alexandra-Arnolda.

53'

Kristiansen i Schmeichel przeszkodzili sobie w interwencji, Saka zdołał uderzyć głową, na szczęście dla Duńczyków niecelnie!

51'

Schmeichel broni groźny strzał Rice'a zza pola karnego!

50'

Alexander-Arnold ruszył z akcją, lecz bardzo spowolnił ją podając za plecy Fodena.

49'

Fatalne podanie Stonesa i strata na rzecz Danii.

49'

Kontra Anglii zmieniła się w atak pozycyjny.

47'

Groźna piłka w pole karne Anglii, wycofanie do Winda, lecz ten został zablokowany!

46'

Grają!

PRZERWA

Piłkarze wracają na murawę.

PRZERWA

A tak Dania zdobyła wyrównującego gola.

45 + 1'

Kolejny strzał Fodena zza pola karnego, tym razem niecelny i sędzia kończy pierwszą połowę!

45'

Sędzia dolicza minutę.

44'

Próba Hojbjerga z ok. 20 metrów, tym razem Pickford czujny i dobrze łapie.

41'

Foden uderza zza pola karnego, lecz był bardzo mocno naciskany przez obronę Danii i strzela prosto w bramkarza.

40'

Fatalne dośrodkowanie Maehle z prawego skrzydła. Pickford zacznie od bramki.

39'

Długie podanie z kornera na dalszy słupek, Andersen uderza głową nad bramką Pickforda.

38'

Rzut rożny dla Danii.

37'

Rzut wolny dla Danii w środku pola, sędzia chyba niepotrzebnie używa gwizdka, bo Duńczycy wychodzili z dobrą akcją. Można to było puścić.

34'

Dania biła głową w mur, nie potrafiła wyjść nawet na dobrą pozycję do strzału, więc... Hjulmand uderzył z jakichś 30 metrów i piłka odbijając się od słupka wpada do bramki! Pickford nie zdołał tego sięgnąć.

34'

GOOOOOOOOOL! NIEWIARYGODNE UDERZENIE HJULMANDA!

33'

Eriksen centruje z rzutu rożnego, Vestergaard fauluje jednego z rywali przy próbie strzału i Anglia zacznie z rzutu wolnego.

32'

Wind strzela i... został zablokowany (jak Eriksen dwa razy wcześniej), teraz jednak będzie jeszcze rzut rożny.

31'

Dania dość długo utrzymuje się przy piłce, lecz nie wynika z tego zbyt wiele.

28'

A tutaj do obejrzenia bramka Harry'ego Kane'a!

28'

Bellingham dośrodkowuje z rzutu wolnego nieco za mocno i Saka ledwo sięga piłkę, strzał niecelny.

27'

Vestergaard fauluje wychodzącego z akcją Sakę i ogląda za to żółtą kartkę.

26'

Strzał Eriksena z kilkunastu metrów zablokowany.

25'

Dobre podanie od Rice'a do Bellinghama za plecy obrońców. Ostatecznie jednak ciut za mocno i Schmeichel łapie.

25'

Podanie górą do Winda z głębi pola, ten nie mógł dobrze uderzyć piłki głową i Pickford bez problemu ją złapał.

23'

Dania od kilku minut rozgrywa piłkę przy polu karnym Anglii, nie wyniknął z tego jednak jeszcze żaden strzał.

20'

Eriksen zdołał znaleźć się w polu karnym rywali, lecz był otoczony przez obrońców i przy próbie zgrania do Kristiansena stracił piłkę.

18'

Walker obiega Kristiansena, podaje do środka, obrońcy Danii nie zdołali wybić piłki, która spadła pod nogi Kane'a, który z kilku metrów pokonuje Schmeichela!

18'

GOOOOOOL! HARRY KANE!

18'

A to sytuacja z Walkerem.

17'

Dobry pressing Anglików zakończony odbiorem, Kane strzela zza pola karnego, ale dobrze blokują jego strzał obrońcy Danii!

13'

Foden urwał się obrońcom, wpadł w pole karne Danii, ustawił piłkę na lewej nodze, jednak oddał niecelny strzał! To była bardzo groźna sytuacja.

12'

Spalony Hojlunda. Póki co ten mecz kompletnie nie porywa. Obie drużyny bardzo zachowawczo w ataku, ale też solidnie w obronie.

10'

Walker zmienił buty i wrócił do gry.

9'

Problemy zdrowotne Walkera, usiadł na boisku, przerwa w grze.

8'

Maehle fauluje Trippiera we własnej akcji ofensywnej na prawym skrzydle.

7'

Rice próbował górą do Saki, robi to zbyt mocno i Schmeichel spokojnie łapie piłkę.

5'

Hjulmand niecelnie prostopadle do Winda, Anglicy odzyskują.

3'

Anglia od początku stara się kontrolować posiadanie piłki.

1.

Zaczęli!

Za nami już hymny obu państw.

Przypomnijmy, że Anglia ma już trzy punkty, a Dania jeden. Jako że w drugim meczu Słowenii z Serbią padł remis, to ewentualny podział punktu w nadchodzącym spotkaniu uczyni tę grupą niezwykle ciekawą i wyrównaną.

Dobry wieczór! Już za kilkanaście minut Dania zmierzy się z Anglią w drugiej kolejce fazy grupowej. Dla jednych i drugich zwycięstwo w tym meczu da awans do fazy pucharowej.

Witamy w relacji na żywo z meczu Dania - Anglia w grupie C Euro 2024. Start meczu o godzinie 18:00, bądźcie z nami!

Dania – Anglia relacja NA ŻYWO online

Dla Duńczyków pierwszy mecz na Euro 2024 był niezwykle symboliczny – wynik spotkania otworzył Christian Eriksen, który trzy lata temu doznał zawału serca podczas meczu Euro 2020 przeciwko Islandii. Niestety, Duńczykom nie udało się utrzymać prowadzenia do końca i ostatecznie zremisowali oni ze Słowenią 1:1, przez co nieco skomplikowali swoją sytuację w grupie.

Dania Anglia LIVE Euro 2024 [WYNIK i SKŁADY]

Anglicy z kolei – finaliści poprzedniego Euro – dobrze zaczęli tegoroczny turniej, choć wielu fanów niezwykle narzekało na styl gry „Synów Albionu”. Pokonali oni Serbię bardzo skromnie, bowiem tylko 1:0, ale najważniejsze są uzyskane trzy punkty, które dają im duży komfort przed kolejnymi meczami.