Holandia - Austria

Autor: AP Photo

Euro 2024

Austria wyszarpała zwycięstwo w Berlinie. Wielka niespodzianka w "polskiej grupie"

2024-06-25 20:07

To był ostatni mecz w grupie D. Reprezentacja Austrii walczyła o cenne punkty z Holandią. Podopieczni Ralfa Rangnicka spisali się fenomenalnie, ponieważ mimo ciężkiego meczu sprawili niespodziankę i ostatecznie uplasowali się na pierwszym miejscu w grupie. Austria wygrała z Holandią 3:2, a remis w spotkaniu Polska - Francja tylko umocnił na tej pozycji ekipę z Marcelem Sabitzerem na czele.

Holandia - Austria 2:3 (0:1)

Bramki: Malen (bramka samobójcza 7'), Gakpo (47'), Schmid (59'), Depay (78'), Sabitzer (80')

Żółte kartki: Posch, Wimmer, Querfeld

Czerwone kartki:

Holandia: Verbruggen - Geertruida, de Vrij, van Dijk, Ake (van de Ven 66') - Reijnders (Wijnaldum 66'), Schouten, Veerman (Simons 35') - Malen (Weghorst 72'), Depay, Gakpo

Austria: Pentz - Posch, Wober, Lienhart (Quertfeld 62'), Prass - Seiwald, Grillitsch (Laimer 64') - Wimmer (Baumgartner 63'), Sabitzer, Schmid (Weimann 90+2') - Arnautović (Gregoritsch 78')

Witamy bardzo serdecznie w relacji na żywo z meczu Holandia - Austria. Początek spotkania zaplanowany jest na 18:00. Zapraszamy!

Zbliżamy się do rozpoczęcia jednego z dwóch ostatnich meczów w grupie D!

Kibice tłumnie przybyli na stadion w Berlinie. Nie ma się co dziwić, ponieważ obie drużyny mają szansę na awans do fazy pucharowej nawet z pierwszego miejsca!

Szaleństwo kibiców Holandii:

Oto wyjściowa XI Holandii!

Natomiast Ralf Rangnick zdecydował się na taki skład:

Przed nami hymny obu państw!

1'

Zaczynamy spektakl!

1'

Austriacy rozpoczęli od środka. Od razu podopieczni Ralfa Rangnicka przenieśli się na połowę Holandii.

2'

Cały czas Austriacy przy piłce, którzy szybko przedostali się pod pole karne Holendrów, jednak zabrakło strzału.

5'

Austriacy na razie bez żadnego problemu rozgrywają piłkę na połowie rywala. "Oranje" mają niemały problem z odzyskaniem futbolówki.

6'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! SAMOBÓJCZE TRAFIENIE HOLENDRÓW!

7'

Donyell Malen przecinał podanie Austriaków i nieszczęśliwie wbił piłkę do własnej bramki...

9'

Gdyby tak się skończyły oba mecze, to w tym momencie Austria zakończyłaby rywalizację na pierwszym miejscu!

10'

Holendrzy wychodzą coraz wyżej, na pewno są mocno zaskoczeni takim obrotem sprawy.

14'

Co za szansa dla Holandii! Bardzo zła decyzja Reijndersa!

W taki sposób Austriacy wyszli na prowadzenie:

20'

Austria przyparta do muru, jednak po chwili znakomicie przemieścili się na połowę rywali.

22'

Holendrzy szukają odpowiedniego podania, które ułatwi im dostęp do bramki rywali, jednak Austria znakomicie jest ustawiona.

24'

CO ZA SZANSA MALENA! Niestety dla Holendrów nie był taki skuteczny, jak pod własną bramką...

26'

Kolejny faul na koncie Austriaków. Reijnders sprowadzony do parteru. Po chwili Malen z szarżą na prawej strony i tylko wywalczył rzut rożny.

30'

Austria ponownie starała się zagrozić bramce rywali, jednak strzał zza pola karnego pewnie obroniony.

33'

Ciężko jest Holendrom rozegrać piłkę, ponieważ od razu widać pressing ze strony Austrii.

34'

Żółta kartka dla Wimmera, a oznacza to, że nie będzie mógł zagrać w kolejnym meczu.

35'

Przerwa na picie, która wcześniej już była na stadionie w Dortmundzie.

38'

Sabitzer z daleka! Świetna interwencja bramkarza Holandii! Po chwili Arnautović mógł podwyższyć wynik, jednak Verbruggen nie dał się pokonać.

41'

Kolejny faul na Gakpo. Rzut wolny dla Holendrów bez żadnych szans. Szybko wybita piłka.

42'

DEPAY! Było blisko! Holendrzy się rozkręcają!

45'

Ostatnie minuty regulaminowego czasu gry. Sędzia doliczył dwie minuty.

45+3'

Koniec pierwszej części spotkania! Czekamy na emocje, które na pewno na nas czekają w drugiej połowie!

Wracamy na stadion w Berlinie! Czy Holandia zdoła odrobić straty? Przekonamy się niebawem!

46'

Zaczynamy drugą część spotkania!

47'

Holendrzy przed szansą! GAKPOOOOOOO GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!

47'

Fenomenalna akcja Holendrów i mamy remis!

49'

Zaczynamy mecz od nowa, pytanie która z drużyn przechyli szale zwycięstwa na swoją korzyść?

52'

Holandia uskrzydlona tym trafieniem. Jednak Austria stara się spowalniać akcję rywali.

54'

Holendrzy w natarciu, na razie Austriacy bronią się rękami i nogami przed rywalami.

58'

1:0 dla Francji, po pewnie wykorzystanym rzucie karnym Kyliana Mbappe...

59'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Schmid strzela bramkę dla Austri!

68'

Trochę zamieszania było ze zmianami po stronie Austrii, jednak wszystko zakończyło się powodzeniem.

70'

Wydawało się, że bliżej objęcia prowadzenia była drużyn Holandii, jednak Austriacy znakomicie wykorzystali swoją szansę.

73'

Xavi Simmons chciał zaskoczyć bramkarza, jednak ten strzał był kompletnie niecelny.

75'

Czas ucieka Holendrom. Austria ma apetyt także na strzelenie kolejnej bramki.

75'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Depay doprowadza do wyrównania! Chwila, sędzia nie jest przekonany i myśli, że Holender dotknął piłki ręką.

78'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Depay może się cieszyć z bramki!

81'

SABITZER! Co za akcja! Austria znowu na prowadzeniu!

83'

Kolejna bramka Austrii! Jednak na spalonym był Baumgartner...

87'

Holendrzy w natarciu, walczą o ten remis!

88'

W meczu Polska - Francja mamy remis po wykorzystanym rzucie karnym Lewandowskiego.

90'

Ostatnie minuty tego spotkania! Czy zobaczymy jeszcze jakieś trafienia?

90+1'

Sześć minut zdecydował się arbiter główny.

90+4'

Przerwa w meczu, ponieważ Querfeld doznał urazu.

90+6'

Będzie doliczone więcej z racji przerwy spowodowanej przerwą medyczną.

90+6'

KONIEC! Austria wygrywa grupę D!

To już wszystko na dziś z naszej strony. Zapraszamy na kolejne relacje na sport.se.pl.

Holandia - Austria RELACJA NA ŻYWO. EURO 2024 mecz grupy D NA ŻYWO W INTERNECIE

To nie kibice reprezentacji Polski będą ściskali kciuki, podczas ostatnich meczów w fazie grupowej. Biało-czerwoni rozegrają o mecz o honor z Francją, a w tym samym momencie odbędzie się spotkanie Holandii z Austrią. Podopieczni Ralfa Rangnicka mają ogromną szansę, aby sprawić niemałą niespodziankę i wywalczyć awans z innego miejsca niż trzecie. Ostatni mecz pomiędzy tymi zespołami miał miejsce na poprzedniej imprezie mistrzostw Europy, wówczas lepsi okazali się "Oranje", którzy po trafieniach Memphisa Depaya i Denzela Dumfriesa mogli cieszyć się z kompletu punktów. Tym razem wygląda, że Austria o wiele lepiej prezentuje się na boisku, co pokazał mecz z Francją oraz Polską.