Autor: AP

Euro 2024

Niemcy wyszarpali remis w ostatnich minutach! Ogromny pech Szwajcarów

2024-06-23 22:56

To spotkanie zapowiadało się bardzo emocjonująco, ponieważ zwycięstwo Szwajcarii dawało awans z pierwszego miejsca w grupie. Wszystko zaczęło się od mocnej gry ofensywnej Niemiec, jednak w 28. minucie po asyście Remo Freulera znakomicie wykończył akcję Dan Ndoye. Od tej chwili ataki podopiecznych były coraz mocniejsze, co przyniosło efekt w 92 minucie, wówczas do remisu doprowadził Niclas Fullkrug.

Szwajcaria - Niemcy 1:1 (1:0)

Bramki: Ndoye (28'),Fullkrug (90+2')

Żółte kartki: Tah, Xhaka, Widmer

Czerwone kartki:

Szwajcaria: Sommer - Schar, Akanji, Rodriguez - Widmer, Freuler, Xhaka, Aebischer - Ndoye (Amdouni 65'), Rieder (Vargas 65') - Embolo (Duah 65')

Niemcy: Neuer - Kimmich, Rudiger, Tah (Schlotterback 61'), Mittelstadt (Raum 61') - Andrich, Kroos - Musiala (Fullkrug 76'), Gundogan, Wirtz (Sane 76') - Havertz

Szwajcaria - Niemcy

Witamy w relacji na żywo z meczu Szwajcaria - Niemcy! Szykuje się wielka walka o pierwsze miejsce w grupie. Początek spotkania zaplanowany jest na godzinę 21:00. Zapraszamy!

Za chwile rozpocznie się jeden z ostatnich meczów grupy A!

Przed pierwszym gwizdkiem sędziego wybrzmią hymny obu państw!

Oto wyjściowa XI Szwajcarów!

W takim zestawieniu wychodzą gospodarze turnieju!

Sędzia Daniele Orsato będzie prowadził to spotkanie!

1'

Ruszyli!

2'

Mittelstadt faulowany w pierwszych sekundach, na szczęście szybko się podniósł Niemiec.

2'

Musiala mknie prawą stroną, podanie do Gundogana, ale nie był w stanie oddać strzału!

5'

Niemcy mocno ofensywnie rozpoczęli to spotkanie, ale Szwajcarzy próbują uspokoić tempo gry.

7'

Na razie na murawie widzimy wyrównane widowisko.

10'

Pierwsza sytuacja dla Szwajcarów, jednak defensywa Niemiec bardzo szybko zareagowała i nie dopuściła rywali pod pole karne Neuera.

14'

Dobre podanie do Havertza, jednak był na spalonym reprezentant Niemiec.

16'

Kolejny atak Niemców powstrzymany. Jednak przy piłce nadal ekipa Nagelsmanna.

17'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!

17'

Nie obronił tego Sommer! Wspaniały gol Andricha!

18'

Daniele Orstato jeszcze poszedł się upewnić po konsultacji z VAR.

18'

NIE MA BRAMKI!

20'

Szansa dla Szwajcarii z rzutu wolnego. Wybija piłkę Havertz.

23'

Musiala z faulem w środkowej strefie boiska.

25'

Kolejny raz atak Szwajcarii szybko zatrzymany. Niemcy już na połowie rywali i konstruują akcję.

28'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!

29'

Szwajcaria prowadzi 1:0!

29'

Ndoye strzelcem bramki!

32'

Co za początek w wykonaniu Szwajcarów! Nikt się tego nie spodziewał!

37'

Mądrze grają Szwajcarzy, poczuli siłę i wiarę w to zwycięstwo!

38'

Okropny faul i Orsato od razu reaguje. Żółta kartka dla Taha.

40'

Ostatnie minuty pierwszej połowy. Niemcy nadal w natarciu, próbują doprowadzić do remisu przed końcem.

41'

CO ZA ZMARNOWANA OKAZJA RUDIGERA!

45'

Ruszają Niemcy na bramkę Sommera!

45+1'

Dwie minuty dolicza Orsato do pierwszej części spotkania.

45+2'

KONIEC PIERWSZEJ CZĘŚCI SPOTKANIA!

Niemcy też strzelili, jednak ta bramka była anulowana.

Wracamy! Za chwilę rozpocznie się druga część spotkania! Czy Niemcy zdołają odrobić straty?

46'

Ruszyli!

46'

Wysoko ustawieni Niemcy od początku. Widać, że bardzo im zależy na komplecie punktów po fazie grupowej.

48'

Dobre podanie Embolo do kolegi z drużyny, ale nie udało się opanować piłki.

50'

Co za szansa Niemców!

51'

Po tym strzale Musiali dobija Gundogan, ale myli się...

52'

Piękne podanie Kroosa do Kimmicha, ale ten podaje do obrońcy rywali...

55'

KROOS! Obok bramki strzał Niemca.

58'

Szwajcaria na połowie Niemców, jednak za chwile Orstato odgwizduje faul na podopiecznym Nagelsmanna.

60'

Niemcy zamknęli Szwajcarów we własnym polu karnym. Po dwóch stałych fragmentach gry wynik nie uległ zmianie.

63'

Nie zmienia się obraz tego spotkania. Szwajcarzy cały czas się bronią, a Niemcy nieskutecznie atakują...

63'

Raum uderza! Niecelny strzał Niemca.

70'

Kolejna akcja Niemiec! Ale nikogo nie było w polu karnym Szwajcarów.

71'

Co tutaj się wydarzyło! Orsato sprawdza, czy nie będzie rzutu karnego.

72'

Szybka decyzja Orsato, gramy dalej!

75'

Kolejna akcja Niemców, jednak konsekwentnie Szwajcarzy się bronią.

78'

Orsato stanowczo reaguje na faul Niemców, jednak chwile wcześniej Fullkrug w podobny sposób był potraktowany.

81'

Rzut wolny dla Niemców i żółta kartka dla Widmera.

82'

Sane oddaje strzał, jednak tuż obok bramki.

84'

VARGAS! Podniesiona chorągiewka! Spalony!

85'

Dwa gole anulowane przez VAR w tym meczu. Niemcy ciągle w natarciu!

88'

Xhaka! Neuer w ostatniej chwili końcówkami palców!

90'

90+1'

Daniele Orsato zdecydował, że ten mecz potrwa o 4 minuty dłużej.

90+2'

Fullkrug!!! MAMY REMIS!

90+2'

Wyskoczył najwyżej ze wszystkich i strzelił bramkę głową!

90+5'

KONIEC TEGO SPOTKANIA!

To już wszystko na dziś z naszej strony. Zapraszamy na kolejne relacje na sport.se.pl!

Szwajcaria - Niemcy RELACJA NA ŻYWO. EURO 2024 mecz grupy A NA ŻYWO W INTERNECIE

Wszyscy piłkarscy kibice zacierają ręce przed ostatnią kolejką fazy grupowej Euro 2024. Gospodarze turnieju już mają pewny awans do fazy pucharowej, jednak Szwajcaria może pokrzyżować plany podopiecznym Juliana Nagelsmanna przy zajęciu pierwszego miejsca w grupie. Ekipa prowadzona przez Murata Yakina do tej pory zgromadziła cztery punkty wygrywając z Węgrami i remisując ze Szkocją. Niemcy zanotowali komplet punktów po pewnych zwycięstwach z tymi zespołami. Ostatni raz w starciu obu drużyn padł remis 3:3. Miało to miejsce w rozgrywkach Ligi Narodów.

Czy Niemców stać na zdobycie mistrzostwa Europy?